3. Шалке изпусна Дортмунд в зрелищно дерби - 1:1

Шалке изпусна Дортмунд в зрелищно дерби - 1:1

"кралско-сините" и "жълто-черните" направиха равенство в дербито на "миньорите" от рурската област

Отборите на Шалке 04 и Борусия Дортмунд направиха 1:1 в дербито рурската област от 21-ия кръг на немската първа Бундеслига. Отново дербито на "миньорите" завърши при равенство, като домакините от Шалке трябва да съжаляват за изпуснатата победа.

Срещата започна с тотален домакински натиск. Шалке не спираше да атакува, а футболистите на Борусия Дортмунд сякаш не бяха на терена. Още в 11-ата минута пред Кобиашвили се откри отлична възможност, но ударът му бе блокиран от бранител на гостите. В 14-ата минута от чиста позиция Кевин Курани прати топката с глава на сантиметри от левия страничен стълб. В 20-ата минута обаче нямаше прошка за вратаря Роман Вайденфелер. Алтинтоп центира добре към точката на дузпата, а от там Курани със страхотна странична ножица направи вратаря на гостите безпомощен. В 34-ата минута Курани можеше да направи 2:0 но ударът му премина над гредата. Шалке придължи да атакува и в самия край на полувремето Фарфан стреля опасно, но ударът му бе спасен от Вайденфелер.

През втората част за Дортмунд в игра се появиха Мохамед Зидан и Нелсон Валдес, и това значително промени играта на гостите. Малко преди да напусне игра, Александър Фрай имаше добра възможност, но швейцарецът стреля над вратата. В 60-ата минута Суботич направи груба грешка малко пред наказателното поле и подари топката на Кевин Курани. Голмайсторът на Шалке обаче отново пропусна, след като реши да стреля силно, останал очи в очи с вратаря, и прати топката далеч от целта. Две минути по-късно Зидан стреля много силно от воле и буквално можеше да откъсне главата на Ховедес. Дортмунд продължи да натиска и логичното се случи в 81-та минута, когато Мохамед Зидан се измъкна зад отбраната на Шалке и с мощен шут прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на Мануел Нойер. Малко по-късно отново Зидан стреля силно от дъгата на наказателното поле, но този път вратарят Нойер спаси отбора си от пълен обрат. До края на мача и изглеждаше, че и двата отбора вече нямат сили за нещо повече и се примириха с равенстото.

Логично резултатът остана непроменен и двата отбора спечелиха по 1 точка. Тя обаче едва ли е добре дошла и за двата тима. Шалке остава 9-и с актив от 31 точки, докато Дортмунд е на 8-а позиция с 32 точки в актива си.