3. Шалке не прости на Бенфика - 2:0 (видео)

Шалке не прости на Бенфика - 2:0 (видео)

Лион с лесен успех в Тел Авив срещу Апоел

Шалке победи Бенфика с 2:0, а Лион се справи с 3:1 при гостуването си на Апоел Тел Авив в мачовете от група В на Шампионската лига.

В Гелзенкирхен Шалке заслужено взе победата срещу португалския гранд, след като показа по-добра игра и създаде по-добрите шансове за гол.

Двубоят започна малко по-добре за гостите, които в 15-та минута можеха да поведат чрез Савиола, който обаче стреля неточно от удобна позиция. Малко след това гол на Иван Ракитич правилно не бе зачетен.

В края на първата част Раул бе много близо до гол, но ударът му срещна лявата греда на вратата. След пас на Хурадо, испанецът се измъкна от Луизао и стреля точно по земята, но топката не пожела да влезе в мрежата на Бенфика.

Логичното все пак се случи през втората част, когато паднаха и двата гола за победителите. В 73-та минута Джеферсън Фарфан бе в прегръдките на съотборниците си, след като се възползва от добро центриране на Шмиц и с диагонален удар отляво в наказателното поле вкара за 1:0.

В 85-та минута Клаас-Ян Хунтелаар вкара първия си гол за Шалке в Шампионската лига, с който оформи крайното 2:0. Раул намери нахлуващия отляво Джърмейн Джоунс, който влезе в наказателното поле и пусна топката към холандеца. Той се освободи от отбраната на Бенфика и без проблеми вкара за 2:0.

В Тел Авив ентусиазмът на домакините бе набързо охладен, след като още в 7-та минута Лион поведе в резултата. Браинд бе фаулиран от капитана Бадир, а Мишел Бастос реализира без проблеми отсъдената от съдията дузпа за французите.

В 36-та минута отново бразилецът удвои преднината на своя отбор. Избитата от корнер топка попадна на крака на Бастос, който със страховит в горния ъгъл вкара за 2:0.

В 78-та минута Апоел също получи дузпа за задържане в наказателното поле, а точен бе вратарят Винсънт Енеяма, който изпълнява дузпите в израелския отбор.

Крайното 3:1 бе оформено в последната минута на мача, като точен за Лион бе Миралем Пянич.

В класирането Олимпик е лидер с пълен актив от 6 точки, пред Шалке и Бенфика с по 3. Апоел е последен без точка.