3. Шалке не прости на израелци у дома (видео)

Шалке не прости на израелци у дома (видео)

Валентин Илиев и Стяуа завършиха наравно като гост на АЕК Ларнака

Отборът на Шалке 04 постигна важна победа в борбата си за преодоляване на групите на Лига Европа, след като се наложи с 3:1 над Макаби Хайфа в играния днес на „Фелтинс Арена” двубой. Израелският тим имаше своите шансове в мача, на опитът на Шалке си пролича и немците се добраха до трите точки, като по този начин постигнаха и първа победа в групите на надпреварата през настоящия сезон.

Двубоят започна равностойно, а в 7-ата минута домакините от Шалке се възползваха от открилата се пред тях възможност и откриха резултата. Точен за тима от Гелзенкирхен бе Кристиан Фуш, който отправи страхотен и неспасяем изстрел към Боян Саранов. Израелският тим се опита бързо да се върне в мача, но няколко играчи на гостите пропиляха хубави възможности. Силните изяви на Макаби все пак доведоха до резултат в 34-ата минута, когато Идан Веред нанесе чудесен удар към вратата на Шалке и възстанови равенството.

След почивката Шалке бе по-добрият тим на терена и още от началните минути на втората част търсеше гола. Раул пропусна отлична възможност от границата на вратарското поле, а в 65-ата минута домакините отбелязаха и втория си гол, който отново бе дело на Кристиан Фуш. Всичко в мача приключи в 82-ата минута, когато Хосе Мануел Хурадо каза тежката си дума, отбелязвайки попадение за 3:1.

Така Шалке вече има 4 точки и е на първата позиция в група “J”. Макаби има 3 пункта и в момента се намира на 2-ото място.

В другия мач от групата отборът на Стяуа (Букурещ), където играе българинът Валентин Илиев, гостуваше на представилият се отлично в квалификационните кръгове на турнира кипърски тим – АЕК Ларнака. Двубоят, игран на стадион „Нео ГСЗ”, завърши наравно 1:1. Българският защитник бе на терена по време на целия двубой. Илиев и колегите му в отбрана допуснаха едно попадение, но Стяуа бе по-добре представилият се тим и можеше да съжалява за многото направени пропуски. Румънците играха с човек по-малко от 82-ата минута.

През първата част зрителите на двубоя не видяха голове. Брандан и Танасе пропиляха добри шансове пред вратата на АЕК, а за кипърците не съумяха да се разпишат Присо и Скопелитис.

Второто полувреме се различаваше значително от първото, поне по отношение на интересни ситуации и голове. Стяуа усилено търсеше попадението, но първи получи гол – това се случи малко преди да изтече час игра, когато Мрдакович нанесе много хубав изстрел с десния крак и откри за 1:0. Само около 5 минути по-късно обаче Михай Костя възстанови равенството, след като с удар от около 10 метра направи безпомощен вратаря на АЕК Марко Форти. До края на двубоя Стяуа бе по-добрият тим на терена, но остана с десет души в 82-ата минута, след като Пабло Брандан си изкара два жълти картона в рамките на само 180 секунди.

След равенството Стяуа има актив от 2 точки и заема 2-ата позиция в подреждането. АЕК Ларнака е последен с 1.