3. Шалке победи Айнтрахт като гост с 2:1

Шалке победи Айнтрахт като гост с 2:1

Съставът на Шалке 04 успя да победи като гост тима на Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1 в среща от 22-ия кръг на германската Бундеслига. Така с тази победа „кралско сините” събраха 34 точки и се изкачиха на 7-о място в подреждането, докато домакините се смъкнаха на 13-а позиция с 23 спечелени точки.

Срещата започна равностойно, като постепенно гостите успяха да вземат инициативата и да овладеят ситуацията на терена. В 39-та минута на полувремето централният бранител на Шалке Рафиня успя да отбележи за 1:0 и така даде аванс на своя тим. Полувремето завърши при този резултат, а феновете на Айнтрахт се надяваха през втората част техните любимци да се активизират.

През второто полувреме домакините се опитаха да променят резултата, като започнаха да атакуват често вратата на гостите. Феновете на „Комерсбанк Арена” изпаднаха в екстаз в 81-та минута, когато техният полузащитник Финк вкара изравнителен гол за 1:1. Радостта на Айнтрахт обаче трая твърде кратко, тъй като само две минути по-късно десният бек на Шалке Вестерман отново изведе отбора си напред за 2:1. До края на срещата двата тима не успяха да създадат нищо по-интересно и двубоят завърши при този резултат.

Айнтрахт (Франкфурт) - Шалке 04 1:2

0:1 Рафиня 39'