3. ШАМАР ЗА МАН ЮНАЙТЕД! Храбър Лестър изхвърли "червените дяволи" от ФА КЪП (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лисиците“ на полуфинал след първи успех над Манчестър Юнайтед от 2004 г. насам

Лестър го направи!

„Лисиците“ отстраниха Манчестър Юнайтед и си уредиха среща със Саутхемптън в полуфиналите на турнира за ФА Къп.

Момчетата на Брендън Роджърс надиграха категорично „червените дяволи“, а с два гола за успеха с 3:1 се отличи Келечи Ихиеначо.

Така те нанесоха първа загуба на Юнайтед от 14 мача и дебютна такава на тима далеч от дома на домашната сцена от 14 месеца

Победата е и първа от 2004 година насам за Лестър срещу отбора от "Олд Трафорд", чийто треньор Оле Гунар Солскяер остави на пейката титулярите Бруно Фернандеш, Люк Шоу и Скот Мактоминей.

От сметките на норвежеца заради получена травма в Милано отпадна и Маркъс Рашфорд, докато в строя се върна възстановеният Антони Марсиал.

Последният обаче не очарова, както и целият отбор на Манчестър Юнайтед, отсрамен само от хубав гол на младока Мейсън Грийнууд.

Двата състава започнаха предпазливо в началните минути, а първата добра възможност се откри в 17-ата пред Джейми Варди.

Нападателят можеше да подаде на двама свои съотборници, но реши да стреля, а вратарят на гостите Дийн Хендерсън внимаваше и спаси.

Не след дълго обаче той бе безпомощен, тъй като Фред сгреши при изнасянето на топката и върна прекалено леко към своя страж. Ихиеначо се възползва от грешката, за да открие резултата с плътен удар за 1:0 в 24-ата минута.

В 38-ата гостите направиха една от малкото си добри атаки. Пол Погба проби по фланга и подаде по земя в пеналта, където Ван де Беек пропусна топката и Грийнууд я овладя, а после прати в мрежата с прецизно изпълнение – 1:1.

При този резултат дойде почивката, ала скоро след нея Лестър удари отново. Юри Тилеманс овладя в центъра на терена и направи двойно с Ихиеначо, после напредна уверено и простреля Хендерсън за втори път – 2:1.

В 58-ата минута Варди преодоля с лекота последния в защитата Хари Магуайър и остана сам срещу вратаря. Той обаче изненадващо не успя да накаже грешката на „червените дяволи“ след тъч, тъй като стреля покрай целта от непосредствена близост.

Солскяер отговори с четворна смяна в 64-ата минута, но и това не помогна, защото в 78-ата точно един от появилите се като резерви сгреши. Скот Мактоминей увисна при едно центриране и Ихиеначо успя с глава от малък ъгъл да реши мача – 3:1.

Така Лестър се класира за полуфиналите на ФА Къп, докато Манчестър Юнайтед отпадна заслужено.

Лестър - Манчестър Юнайтед 3:1
1:0 Ихиеначо (24)
1:1 Грийнууд (38)
2:1 Тилеманс (52)
3:1 Ихиеначо (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Фофана, Еванс, Сьойюнджю, Обрайтън, Ндиди, Тилеманс, Тимоти Кастане, Перес, Ихиеначо, Варди;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Хендерсън, Уан-Бисака, Магуайър, Линдельоф, Телес, Матич, Фред, Ван де Беек, Погба, Марсиал, Грийнууд;