3. Шампионът Борусия (Дортмунд) се препъна и срещу Щутгарт (ВИДЕО)

Шампионът Борусия (Дортмунд) се препъна и срещу Щутгарт (ВИДЕО)

Хановер надви Аугсбург с 2:0

Немският шампион Борусия (Дортмунд) регистрира четвъртото си равенство в Първа Бундеслига от началото на сезона, след като днес завърши при нулево равенство домакинството си на Щутгарт от 10-ия кръг на шампионата на Германия. Двубоят на „Сигнал Идуна Парк” бе вълнуващ, но двата тима не успяха да си отбележат попадения и по този начин завършиха наравно – 0:0, и взеха по точка от сблъсъка помежду им.

Илкай Гюндоган можеше да открие резултата в полза на домакините още в 5-ата минута, но вратарят на гостите – Свен Улрайх, отрази изстрела на играча на Борусия. Малко след това Мартин Харник се отчете със сериозен пропуск за гостите, стреляйки в аут от близко разстояние. В 10-ата минута Марсел Шмелцер също получи шанс да се разпише, но ударът му не попадна в целта.

Малко преди да изтече половин час игра от началото на мача, Рафаел Холцхаузер пропусна да отбележи, след като изстрелът му от далечно разстояние не попадна в рамките на вратата, а почти веднага след тази ситуация удар на Матс Хумелс беше спасен от стража на Щутгарт.

В следващите минути Ибрахима Траоре и Мартин Харник направиха пропуски за гостите, а в 38-ата Кевин Гроскройц можеше да изведе домакините с гол напред, но Свен Улрайх отново се справи. В продължението на първата част Ведад Ибишевич пропиля добра възможност за гостите, а двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В началните минути на второто полувреме и двата тима имаха шансове за отбелязване на гол пред вратата на противника. Ведад Ибишевич и Рафаел Холцхаузер се отчетоха с пропуски за Щутгарт, докато добри ситуации за Борусия не успяха да реализират Марко Ройс, Илкан Гюндоган и Кевин Гроскройц.

В 60-ата минута удар на Юлиан Шибер бе спасен от Свен Улрайх, а малко след това Матс Хумелс и Марио Гьотце също имаха шанс да изведат Борусия напред в резултата, но не успяха да реализират открилите се пред тях възможности.

В 74-ата минута Щутгарт пропиля една от най-добрите си възможности в мача, след като Ведад Ибишевич се озова на чиста позиция, но не успя да преодолее Роман Вайденфелер. До края на срещата Борусия усилено търсеше победата, но така и не намери начин да отбележи попадение. В 88-ата минута се стигна до може би най-сериозният пропуск за домакините, след като удар на Роберт Левандовски с левия крак срещна напречната греда. Щутгарт успя да запази вратата си „суха” и до последния съдийски сигнал и така двубоят завърши без голове – 0:0.

След това реми Борусия (Дортмунд) се намира на 4-ата позиция и има 16 точки, като изостава с цели 8 от лидера Байерн (Мюнхен), който има и мач по-малко. Щутгарт е 9-ти с 13 пункта и е непобеден в последните си пет мача от Първа Бундеслига.

В друг мач от кръга Хановер се наложи с 2:0 като домакин на Аугсбург. Двубоят се игра на „АВД-Арена”, а домакините излязоха с гол напред в 26-ата минута, след като Маме Бирам Диуф успя да прати кълбото в мрежата на гостите след удар с левия крак. Крайното 2:0 оформи Ларс Стиндл в 85-ата минута.

След този успех Хановер заема 6-ата позиция във временното подреждане и е с актив от 14 пункта. Аугсбург е на последното 18-то място с 6 точки.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени