3. Шампионът Борусия победи лидера Байерн в Мюнхен (видео)

Шампионът Борусия победи лидера Байерн в Мюнхен (видео)

Марио Гьотце вкара единствения гол на "Алианц Арена"

Германският шампион Борусия (Дортмунд) записа трета поредна победа над гранда Байерн (Мюнхен), след като го победи на неговия „Алианц Арена” с минималното 1:0.

Така „жълто-черните”, които направиха дубъл над баварците през миналия сезон, прекъснаха серия от девет последователни успеха на домакините в Мюнхен.

Единственото попадение в срещата, наблюдавана на живо от 69 000 зрители, падна през втората част и бе дело на звездата на гостите Марио Гьотце.

Сблъсъкът започна на бързи обороти, като донякъде изненадващо липсваше домакински натиск и даже напротив – гостите от Дортмунд изглеждаха по-добре на терена.

Те обаче не се възползваха от игровото си предимство и след първите 30 минути преотстъпиха инициативата на Байерн, но баварците също не успяха да оползотворят силната си игра в края на първата част.

След почивката двата тима продължиха да залагат на компактното и бързо придвижване по терена, но по-чистите положения отново бяха в полза на шампионите.

Шинжи Кагава и Левандовски обаче се отчетоха с пропуски, преди в 65-ата минута германският национал Марио Гьотце да открие резултата.

Той стори това след двойно подаване с Шинжи Кагава и недобра намеса на Жером Боатенг, след което с премерен удар вкара единственото попадение в срещата.

Байерн се опита да отговори, но Марио Гомес, Луис Густаво и Франк Рибери не успяха да оползотворят добри голови възможности.

Четвърт час преди края попадение в полза на Борусия бе отменено заради засада, но и това, вкарано от Гьортце, бе достатъчно за така ценния успех на „жълто-черните”.

След него Борусия вече е на втора позиция във временното класиране с 26 точки в своя актив, изоставайки само на две от днешните си опоненти.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1