3. Шампионът Челси размаза УБА (видео)

Шампионът Челси размаза УБА (видео)

6:0 за "сините" на старта

Челси започна кампания 2010/11 ударно и по шампионски.

41 589 зрители на „Стамфорд Бридж” видяха хеттрик на Дидие Дрогба, два гола на Флоран Малуда и 6:0 над новака във Висшата лига Уест Бромич.

Албиън имаше 8 загуби от 8 мача срещу „сините” във Висшата лига, а днес записа девета такава. Последният успех на тима в Лондон датира от 1978 година.

Възпитаниците на Карло Анчелоти започнаха страхотно двубоя и още в 6-ата минута Флоран Малуда откри резултата. Последваха 39 минути без попадение, преди Дрогба да започне своя рецитал след удар от пряк свободен удар.

В 55-ата капитанът на Кот д’Ивоар се възползва от меле в пеналта и направи класическа преднина на своя тим. В 63-ата след нова отлична атака на Челси, Франк Лампард се възползва от пас на Ашли Коул и реализира за 4:0.

5 по-късно Дрогба оформи своя хеттрик след удар извън наказателното поле и рикошет в защитник на УБА.

В 90-ата минута Малуда вкара втория си гол в мача. Никола Анелка намери своя сънародник зад защитата на гостите, копвайки топката, а крилото овладя кълбото, преодоля Карсън и не сгреши за 6:0.

Кошмарен първи мач за УБА в елита и блестящо представяне на Челси.

(6:0) Малуда 90’

Челси: Чех; Ферейра (60’ Иванович), Алекс, Тери, А. Коул; Микел, Есиен, Лампард (64’ Бенаюн); Малуда, Дрогба (70’ Калу), Анелка;

УБА: Карсън; Чех, Пабло, Тамаш, Яра; Морисън, Брънт, Томас (84’ Барнс), Доранс (67’ Кокс); Мулумбу, Беднар (67’ Милър);

Жълти картони: Ферейра (Ч);
Стадион: „Стамфорд Бридж”, 41 589 зрители;
Съдия: Марк Клатенбърг;

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1