3. Шампионът Дортмунд изяде Хамбургер-а с 5:1 (видео)

Шампионът Дортмунд изяде Хамбургер-а с 5:1 (видео)

Борусия разгроми Хамбургер и вече се изравни на върха с Байерн Мюнхен и Шалке 04

Шампионът в немската Бундеслига Борусия Дортмунд се изравни по точки на върха с челниците Байерн Мюнхен и Шалке 04 след разгромен успех с 5:0 на стадиона на Хамбургер. По два гола за отбора на Юрген Клоп отбелязаха Робърт Левандовски и Куба Блажчиковски, а Кевин Гроскройц добави още едно попадение.

Борусия нямаше победа над Хамбургер в последните си 5 гостувания, но днес доказа, че традициите са затова, за да се нарушават. Преди срещата балансът между двата клуба в преките мачове бе абсолтно изравнен, но Дортмунд показа, че в момента е много по-стойностният състав.

Шампионите започнаха мача в типичния си стил с много владеене на топката, а домакините се мъчеха на своя „Имтех Арена”. Дортмунд нанесе първи удар в 16-ата минута – Шинджи Кагава страхотно залъга, че ще стреля пред наказателното поле, но вместо това намери Кевин Гроскройц, който с първото си докосване укроти топката, а с второто прати топката в обратния ъгъл на плонжиралия Ярослав Дробни.

Тоталното превъзходство на гостите продължи и феновете на Хамбургер не изтърпяха и половин час преди да започнат да освиркват слабата игра на своите.

Суботич пропусна с глава, а съдията Волфганг Щарк отмени гол на Левандовски за нарушение в атаката на Пешчек, но нищо не можеше да спаси домакините в 37-ата минута. Левандовски направи за смях отбраната на Хамбургер и с прекрасен шут направи 0:2.

Играчите в жълто-черно свалиха темпото и домакините постепенно заиграха по-уверено. Това баче продължи до 58-ата минута, когато гостите решиха мача. Левандовски намери съотборника си в полския национален отбор Блажчиковски, а той с хубав шут в ъгъла покачи на 0:3.

Картинката стана още по-тъжна за всички в Хамбург. Дикмайер спъна Лайтнер в наказателното поле и Блажчиковски вкара втория си гол в мача от бялата точка, като залъга Дробни.

Страхотна комбинация на Дортмунд направила резила за домакините пълен. След куп пасове Левандовски излезе сам срещу вратаря и не сбърка – 0:5.

Остана време обаче Хосе Паоло Гереро да вкара почетен гол за Хамбургер на празна врата – 1:5 и много поводи за размисъл в редиците на домакините.

Борусия Дортмунд е на върха с 37 точки, колкото имат и Байерн Мюнхен, и Шалке 04.  Хамбургер е 14-ти с 19 точки.
Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал