3. Шампионът Интер завърши 2009-а година със скучно 1:0 над Лацио у дома

Шампионът Интер завърши 2009-а година със скучно 1:0 над Лацио у дома

"Нерадзурите" ще зимуват като лидери с преднина от цели 8 точки на върха пред градския съперник Милан

Шампионът Интер завърши 2009-а година с победа, след като надделя с минималното 1:0 над столичния Лацио в последния мач от 17-ия кръг на италианската Серия "А". Срещата на "Сан Сиро" не донесе почти никакви емоции и интересни моменти, а единственото попадение в мача бе дело на Самуел Ето'о, който бе точен в 14-ата минута. Така "нерадзурите" ще зимуват на върха в класирането с 8 точки преднина пред втория Милан. Лацио и Балардини пък са на незавидното 16-о място на само 3 точки от опасната зона.

Домакините започнаха по-силно мача и още в първата си атака можеха да открият резултата, но далечен удар на Мунтари бе спасен без проблеми от Фердинандо Муслера. В 14-ата минута хубав изстрел на Коларов бе спасен от Жулио сезар, а само секунди по-късно младият страж на Лацио вече трябваше да се навежда, за да изважда топката от своята врата. Самуел Ето'о засече с глава центриране на Станкович отдясно, Муслера спаси, но след това топката отново се озова в краката на камерунеца, който не сгреши при добавката за 1:0.

След гола Лацио опита няколко добри атаки, но не стигна до реално голово положение пред вратата на Жулио Сезар, като единствено далечните удари на Коларов и Маури представляваха известна заплаха за "нерадзурите". В самия край на полувремето пък Интер можеше да вкара втори гол, но първо удар на Камбиасо бе уловен от Муслера, а малко по-късно изстрел на Диего Милито премина встрани от целта.

Още в самото начало на втората част Ето'о бе близо до втория си гол в мача, но негов удар премина много близо до десния страничен стълб на Муслера. С течение на времето Лацио взе инициативата, но атаките на "орлите" не представляваха никаква трудност за защитата на Интер, въпреки появата в игра на бившия "нерадзур" Хулио Крус. Именно той, както и най-активният в редиците на гостите - Коларов, пробваха да затруднят Жулио Сезар, но тeхните удари бяха блокирани от отличната игра на защитата на домакините.

Интер пък започна да разчита предимно на контраатаки, които доведоха до няколко опасности, но удари на Ето'о, Станкович и Камбиасо не намериха очертанията на вратата. Към края на срещата "нерадзурите" отново погледнаха към вратата на Муслера, но отново не се стигна до нищо опасно. Последното по-интересно положение в мача дойде в 90-ата минута, когато поредния шут на Коларов този път намери очертанията на вратата, пазена от Жулио Сезар, но бразилският страж на Интер спаси без проблем и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Интер събра актив 39 точки и вече има преднина от 8 пред втория Милан, който е с мач по-малко, и цели 9 пред третия Ювентус. Лацио пък е 16-и с 16 точки.

Интер - Лацио 1:0
1:0 Ето'о 14'

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Кордоба, Санети, Станкович, Мота, Мунтари (Виера 27'), Камбиасо, Ето'о (Балотели 86'), Милито (Матераци 88')

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Лацио: Муслера, Лихщайнер, Сивиля, Стендардо, Раду, Маури, Мегни (Крус 59'), Баронио, Коларов, Дел Неро (Макинва 80'), Роки (Фирмани 80')

Старши треньор: Давиде Балардини

Жълти картони: Тиаго Мота, Станкович (Интер), Стендардо, Баронио, Дел Неро (Лацио)

Съдия: Габриеле Русо

Стадион: "Сан Сиро"