3. Шампионът Испания подчини Турция и е на осминафинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът Испания подчини Турция и е на осминафинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Висенте Дел Боске стана първият на Евро 2016 вкарал 3 гола

Шампионът Испания победи Турция в двубой от група D на европейското първенство  и се класира за осминафиналната фаза. Отборът на селекционера Висенте дел Боске се наложи с 3:0. Нападателят Алваро Мората бе точен на два пъти, Нолито също се разписа.

Интересен факт е, че зпоследно Турция победи „Ла Фурия” през 1954 г с 1:0.

Следващият двубой на Испания е срещу Хърватия във вторник, 21-и юни. Турция е на последното място в групата с 0 точки. Тимът на Фатих Терим се нуждае от задължителна победа над Чехия, ако иска да съхрани шансовете си да продължи напред.

Отборът на Дел Боске създаде всичко по-интересно в срещата. В шестата минута Мората отправи коварен удар от дистанция, но Бабаджан внимаваше, плонжира и изби в ъглов.

В 29-ата минута Нолито бе много близо да открие, той пое на границата, като намери пролука между двама бранители и с десния крак отправи силен удар. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

Мората откри головата си сметка в 34-ата минута. Нолито центрира в наказателното поле, там нападателят засече с глава и не остави никакви шансове на Бабаджан.

В 37-ата минута Фабрегас отправи пас към Нолито, Тупал се опита да отклони с глава, но подари топката на съперника си като го изведе сам срещу вратаря и футболистът на Селта не сбърка.

Всичко в този двубой приключи в 48-ата минута, когато Иниеста изведе Алба, той веднага подаде към Мората и нападателят от няколко метра вкара втория си гол. Така, Испания стана първият отбор това европейско, който вкара три гола.

През второто полувреме капитанът Арда Туран бе мощно освиркван от привържениците на Турция. Всичко започна, когато той спря бърза атака на своите, а след това с жестове отговори на феновете, което още повече ги разпали. При всяко следващо негово докосване на топката, силни освирквания следваха от трибуните.