3. Шампионът катастрофира на "Гудисън Парк" и сдаде титлата на Ман Юнайтед (ВИДЕО)

Шампионът катастрофира на "Гудисън Парк" и сдаде титлата на Ман Юнайтед (ВИДЕО)

10 от Евертън наказаха Сити 2:0, "карамелите" излязоха 5-и

Шампионът Манчестър Сити направи нова грешна стъпка в борбата си за защита на титлата, след като днес загуби с 0:2 от тима на Евертън. Срещата се игра на стадион "Гудисън Парк" и бе от програмата на 30-ия кръг на английската Висша лига.

"Карамелите" завършиха мача с 10 човека, след като Пиенаар получи втори жълт картон в 61-ата минута.

Иначе гостите от Манчестър имаха повечето и по-чистите положения в мача, но в пореден двубой изтърваха много изгодни шансове.

Срещата започна равностойно, а първият удар към една от двете врати дойде чак в 23-ата минута, когато изстрелът на Тевес бе спасен от Муча.

Последваха силни минути за гостите и пропуск на Джеко, след което "карамелите" натиснаха, но Миралас и Фелаини стреляха неточно.

Така дойде 32-ата минута, когато Коулман намери Озман около центъра на терена, той напредна и с хубав удар от около 25 метра препарира Харт, давайки аванс на мърсисайдци.

След попадението Сити натисна, но Тевес и Джеко така и не можеха да уцелят вратата на съперника.

Втората част стартира с хубава възможност за Хави Гарсия, който обаче не успя да засече добре подаване отдясно.

В 61-ата минута задачата на домакините стана много сложна, след като Пиенаар получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена.

Шампионите моментално натиснаха, докато "карамелите" логично се върнаха в защита и чакаха възможностите си на контраатака.

Един Джеко обаче продължаваше да пропуска положение след положение, за да дойде даденото от рефера продължение, когато влезлият преди броени минути Никица Йелавич оформи крайното 2:0, след като бе изведен на изгодна позиция от Фелаини.

След успеха домакините се изкачиха на 5-о място във временното класиране с актив от 48 точки, на 1 пред Арсенал, който играе по-късно днес. Манчестър Сити пък остава 2-и на 12 точки зад лидера Манчестър Юнайтед, който обаче има наглед лесно домакинство срещу Рединг и може да увеличи аванса си на 15 точки още днес.

Реал за Варан: Завинаги един от нас