3. Шампионът на Германия продължава да пише история (ВИДЕО)

Шампионът на Германия продължава да пише история (ВИДЕО)

Байерн би с 2:0 Нюрнберг и подобри клубен рекорд, вижте всички резултати от Бундеслигата

Европейският шампион Байерн (Мюнхен) остана с пълен актив от точки и след третия кръг на германската Бундеслига, след като спечели у дома с 2:0 баварското дерби срещу Нюрнберг. Така отборът подобри клубния си рекорд и записа 28-и мач без загуба.

Успехът на германските шампиони можеше и да е още по-убедителен, ала Давид Алаба пропусна да открие резултата от спорна дузпа в 33-ата минута, а вратарят на гостите Рафаел Шефер се превърна в герой за своя тим.

За домакините пък дебют като титуляр направи лятното попълнение Марио Гьотце, но германският национал не успя да вкара гол, въпреки че имаше няколко добри възможности.

Първото попадение в срещата падна малко, след като Гьотце напусна терена, отстъпвайки мястото си на Тони Кроос. Това се случи в 68-ата минута, а секунди след това Лаам асистира на Рибери, за да открие французинът резултата с глава – 1:0.

Вторият гол в мача падна в 78-ата и бе дело на Ариен Робен, който се разписа след един от емблематичните си рейдове по десния фланг и техничен удар в далечния ъгъл с десния крак – 2:0.

До края Байерн можеше да вкара и още попадения, но Манджукич, Мюлер и Шакири пропуснаха изгодни положения. Въпреки това, Байерн взе пълния комплект от точки и вече има 9 в своя актив, докато Нюрнберг е със 7 по-малко и все още няма успех.

В останалите четири срещи, играни в ранния съботен следобед, паднаха общо 17 попадения и бяха показани цели 7 червени картона.