3. Шампионът отупа Лион с 2:0

Шампионът отупа Лион с 2:0

Шампионът Бордо направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като късно снощи победи с 2:0 тима на Лион в мегадербито на 6-ия кръг на френската Лига 1.

Срещата се игра на стадион „Шабан Далма” пред около 30 хиляди зрители, а първата част завърши при нулево равенство след равностойна игра на двата тима. Така се стигна до 60-ата минута, когато Диара засече с глава центриране от фаул на Плашил и изведе своите напред – 1:0. До края на двубоя гостите се опитаха да върнат гола, но вместо това, в 90-ата минута бяха наказани за втори път, след като Жусие направи за смях отбраната и оформи крайното 2:0.

След тази победа тимът на Бордо заема 13-о място във временното класиране с актив от 7 точки, на 6 зад лидера Сент-Етиен. Гостите от Лион пък са 17-и с 5 спечелени точки.