3. Шампионът срази Шалке 04 в дербито на 14-ия кръг (видео)

Шампионът срази Шалке 04 в дербито на 14-ия кръг (видео)

Аугсбург с важен успех като домакин на Волфсбург

Борусия (Дортмунд) излезе временно начело в Първа Бундеслига на Германия след домакинска победа с 2:0 над Шалке 04. Двубоят на „Сигнал Идуна Парк” бе от 14-ия кръг на немското първенство, а Борусия напълно доминираше на терена и заслужено си тръгна с трите точки от сблъсъка.

По този начин шампионът на Германия събра актив от 29 пункта и излезе на първото място. Шалке 04 пък инкасира пето поражение от началото на сезона и е на 4-ото място с 25 точки.

Първото полувреме премина под контрола на Борусия, а Шалке 04 нанесе един единствен изстрел към Вайденфелер, като ударът на Баумйохан в 38-ата минута дори не достигна до вратата на домакините, след като бе блокиран. Тимът от Дортмунд пък създаде доста положения и след няколко пропуска в началните минути успя да излезе с гол напред в 15-ата. Точен бе Левандовски, който се разписа с глава. До почивката с пропуски за домакините се отчетоха Хумелс, Гьотце и Шмелцер.

През втората част доминацията на Дортмунд продължи и в 61-ата минута Фелипе Сантана удвои аванса на своя тим, вкарвайки с десния крак от около 10-ина метра. Левандовски и Бариос пропуснаха добри възможности за домакините до края на двубоя, а Шалке 04 така и не достигна до гол, като по този начин гостите си тръгнаха с наведена глава от сблъсъка.

В друг мач от кръг Аугсбург победи с 2:0 Волфсбург.

Резултатът бе открит в 65-ата минута от Бринкман, а крайното 2:0 бе оформено от Каплани в 4-ата минута на даденото от съдията продължение на мача.

След победата Аугсбург продължава да е на последното място в Първа Бундеслига, но вече има 11 точки, докато Волфсбург е 12-ти с 16 пункта.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал