3. Шампионът Ювентус разпиля Рома и остана лидер в Серия „А” (видео+снимки)

Шампионът Ювентус разпиля Рома и остана лидер в Серия „А” (видео+снимки)

„Старата госпожа” разби с 4:1 римските „вълци”

Италианският шампион Ювентус записа впечатляваща победа с 4:1 над гостуващия Рома в дербито на шестия кръг от Серия „А”.

„Старата госпожа” запази 100-процентовия си актив при домакинствата си през сезона, като предреши всичко още преди да са изтекли първите 20 минути от двубоя на "Ювентус Стейдиъм" в Торино.

„Бианконерите” откриха резултата още в 11-ата минута, когато Андреа Пирло изненада стража на столичани Мартин Стекеленбург с прецизно изпълнен пряк свободен удар по земя за 1:0.

Само пет минути по-късно холандският страж не се намеси добре при една атака на Юве и прати топката у играч на домакините, който стреля, а съдията видя игра с ръка отстрана на бранител на гостите и отсъди спорна дузпа, превърната в гол от Артуро Видал. Малко по-късно „черно-белите” отново ликуваха.

В 19-ата минута Видал намери с дълъг пас Алесандро Матри в наказателното поле, а последният овладя топката на гърди и стреля силно, като Стекеленбург отново успя само да отклони кълбото в собствената си мрежа. При резултат 3:0 в полза на шампионите приключи първата част, макар че удар на Вучинич малко преди почивката срещна гредата,а през второто полувреме двата тима си размениха по едно попадение.

Първо Рома намали изоставането си, след като Освалдо реализира дузпа за нарушение срещу Дестро в 69-ата минута, а в 74-ата попадение на Юве бе отменено заради засада. Крайното 4:1 бе оформено от резервата Джовинко, който бе изведен сам срещу стража на „вълците” и го финтира, след което от малък ъгъл се разписа.

След победата „Старата госпожа” събра актив от 16 точки и остана начело в класирането, на 3 пред втория Наполи, който има мач по-малко, а Рома е на седма позиция в таблицата с 8 пункта от шест дуела.