3. Шампионите разкъсаха „вълците” на пет и се приближиха до върха (видео)

Шампионите разкъсаха „вълците” на пет и се приближиха до върха (видео)

Борусия (Д) спечели с категоричното 5:1 пред 80 720 зрители на своя „Сигнал-Идуна-Парк”

Германският шампион Борусия (Дортмунд) записа втора победа за седмицата, след като разбиха с 5:1 гостуващия Волфсбург в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

Пред 80 720 зрители на своя „Сигнал-Идуна-Парк” момчетата на Юрген Клоп поведоха още в 12-ата минута, когато младата звезда Марио Гьотце откри след пас на Кагава.

В самия край на първото полувреме самият японец удвои преднината на своите, но в 59-ата минута появилият се като резерва Александър Хлеб се разписа за Волфсбург и намали резултата.

Надеждите на гостите за поне точка от срещата бързо угаснаха, тъй като само две минути след попадението на Хлеб домакините отново достигнаха до аванс от два гола.

Точен в полза на „жълто-черните” бе Свен Бендер, а след още пет Кагава върна жеста на Левандовски, който му асистира за второто попадение, подавайки му точно, за да може полякът се разпише за 4:1.

Крайният резултат бе оформен от автора на първия гол в срещата – Марио Гьотце, който отбеляза за втори път в мача в 78-ата минута.

Със спечелените три точки, а и преди изиграването на останалите мачове от кръга, Борусия се доближи само на две от лидера Байерн (Мюнхен) и понастоящем заема второто място в класирането с 23 точки от 12 мача, докато Волфсбург остана на 12-а позиция и има с 10 точки по-малко в своя актив.