3. Шампионската лига се завърна с 11 гола

Шампионската лига се завърна с 11 гола

Само 17 дни след финала на Шампионска лига между Манчестър Сити и Интер, спечелен от „гражданите“ с 1:0, се изиграха първите два двубоя от турнира за сезон 2023/24. След тях стана ясно, че Будучност Подгорица (Черна гора) и Брейдаблик (Исландия) ще спорят за място в квалификациите на турнира.

Черногорците постигнаха категоричен успех с 3:0 над андорския Атлетик Клуб д‘Ескалес в първия полуфинал от предварителни кръг на надпреварата. Балша Секулич се разписа в 14-ата минута от дузпа, а седем минути след това Алекс Санчес си вкара автогол. Секулич оформи крайния резултат час игра след началото.

В другата среща Брейдаблик размаза Тре Пене от Сан Марино със 7:1. Хьоскулдур Гунлаугсон откри резултата в шестата минута, а 20 след това Агуст Хлинсон покачи на 2:0. Антонио Барета върна едно попадение за Тре Пене в 31-вата минута, но Клеминт Олсен вкара за 3:1 в добавеното време на първата част. До края на срещата се разписаха още Стефан Сигурдарсон (67‘), Виктор Ейнарсон (74‘) и Хьоскулдур Гунаугсон (89‘) и Агуст Хлинсон (90+2‘).

След три дни, на 30 юни, Будучност и Брейдаблик ще играят финала на предварителния кръг на стадиона в исландския град Коупавогюр, който приема всички мачове от минитурнира. Победителят от срещата ще се изправи срещу ирландския Шамрок Роувърс в първия квалификационен кръг.