3. Шансовете на Юнайтед за защита на титлата намаляха до минимум след нов провал (ВИДЕО)

"Червените дяволи" отстъпиха с 0:1 като домакин на Евертън и вече са на 12 точки зад лидера Арсенал

Английският шампион Манчестър Юнайтед направи нова грешна стъпка по пътя към защитата на титлата си във Висшата лига, след като отстъпи с 0:1 като домакин на Евертън в мач от 14-ия кръг на първенството. Двубоят се игра на „Олд Трафорд“, а единственото попадение отбеляза Браян Овиедо в 86-ата минута.

„Червените дяволи“ не изиграха слаб двубой, но пък направиха доста пропуски пред вратата на Тим Хауърд, за които бяха наказани в края на срещата. Иначе Евертън също изигра силен мач и на няколко пъти пропиля добри възможности пред вратата на Давид Де Хеа.

„Карамелите“ започнаха по-силно в началните минути, а в 9-ата имаха отличен шанс да излязат с гол напред, след като Кевин Миралас нанесе страхотен удар отдалеч, но Давид Де Хеа внимаваше и боксира в ъглов удар. Постепенно Манчестър Юнайтед се активизира и започна все по-често да поглежда към вратата на съперника, а в 16-ата минута Уейн Рууни имаше възможност да се разпише, но ударът му с десния крак бе спасен от Тим Хауърд.

В средата на първата част Шинджи Кагава също направи пропуск за „червените дяволи“, а Райън Гигс се отчете с неточен изстрел с глава с удар от няколко метра. Една от най-добрите ситуации за Манчестър Юнайтед през първото полувреме бе в 29-ата минута, когато Уейн Рууни стреля от границата на наказателното поле, кълбото рикошира в противников играч, но се отби в лявата греда, а след това Тим Хауърд изчисти с крак, преди топката да достигне до Шинджи Кагава.

Малко преди края на първата част Ромелу Лукаку бе близко до гол, но Давид Де Хеа спаси удара му. В 43-ата минута и Уейн Рууни направи сериозен пропуск, като от няколко метра не успя да вкара кълбото и Тим Хауърд спаси.

И второто полувреме стартира по подобие на първата част. Евертън бе по-активният тим в началните минути, но по-чисти голови положения през първите 20-ина минути от второто полувреме нямаше. Иначе Жерар Деулофеу пропиля отличен шанс за „карамелите“ в 69-ата минута, като ударът му бе спасен от Давид Де Хеа.

В 72-ата минута се стигна до два много сериозни пропуска за Манчестър Юнайтед. Първо Патрис Евра стреля с глава след центриране на Уейн Рууни, но Тим Хауърд с блестящ рефлекс изби. Топката отиде право в Дани Уелбек, който от няколко метра опита да я довкара, нанасяйки удар с глава, но нацели напречната греда.

В 85-ата минута Кевин Миралас нацели дясната греда със страхотен удар отдалеч, а минута след това „карамелите“ откриха резултата. Ромелу Лукаку нанесе нещо средно между удар и центриране, а Браян Овиедо с изстрел с левия крак преодоля Давид Де Хеа и изведе отбора си с гол напред.

„Червените дяволи“ така и не успяха да застрашат с нещо по-опасно Тим Хауърд до края на двубоя и по този начин загубиха с 0:1. Поражението бе четвърто за Манчестър Юнайтед във Висшата лига от началото на сезона, а след тази загуба тимът на Дейвид Мойс остава с актив от 22 точки и е на 9-ото място. В момента „червените дяволи“ са с цели 12 точки зад лидера Арсенал и така задачата им да защитят титлата си изглежда до голяма степен почти невъзможна. Евертън пък вече е с 27 точки и е на петата позиция в подреждането.

Състави:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Видич, Евра, Рафаел (Янузай 58), Смолинг, Валенсия, Гигс, Фелайни, Рууни, Кагава (Нани 58), Уелбек (Ернандес 81);

Евертън: Хауърд, Ягиелка, Дистен, Овиедо, Пиенаар (Озман 80), Бари, Колман, МакКарти, Баркли (Деулофеу 69), Миралас (Нейсмит 90+2), Лукаку.

14 -1 Стоук 14 3
Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона