3. Шави след стотния мач за "Ла Фурия": Не вярвах, че ще стигна дотук

Шави след стотния мач за "Ла Фурия": Не вярвах, че ще стигна дотук

Плеймейкърът на Барселона изигра 100-ия си мач са фланелката на Испания снощи срещу Чехия

Полузащитникът на националния отбор на Испания и Барселона Шави Ернандес призна, че е изпитал специално усещане във вчерашния мач на страната си срещу Чехия, който бе 100-ен за халфа с фланелката на „Ла Фурия”.

Световният шампион губеше с 0:1 на почивката на евроквалификацията, но през втората част успя да достигне до пълен обрат, след като с две попадения се отличи Давид Вия.

Шави заяви, че е горд от това, че е изиграл толкова срещи с националния отбор. Дебютът на футболиста за тима бе през 2000-та година.

„Много съм щастлив. Никога не съм вярвал, че ще достигна дотук, но с труд всичко е възможно”, призна играчът.

Запитан за двубоя на страната му с Чехия, Шави заяви, че е доволен от постигнатия успех.

„Мачът не беше лесен и голът на Плашил направи задачата ни сложна. Но ние реагирахме и след като доминирахме в мача, успяхме да достигнем и победата”, коментира Шави.

Играчът не пропусна и да похвали своя съотборник в националния отбор и Барселона – Давид Вия.

„Той е топ нападателя и се радвам, че играя заедно с него”, призна плеймекърът на Барса.