3. Шедьовър на Хендерсън нанесе първата загуба на Конте в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шедьовър на Хендерсън нанесе първата загуба на Конте в Англия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул спечели голямото дерби срещу Челси с 2:1 на "Стамфорд Бридж" и изравни "сините" в класирането

Юрген Клоп нанесе първата загуба на Антонио Конте във Висшата лига, след като Ливърпул удари Челси с 2:1 на „Стамфорд Бридж” в голямото дерби на старта на петия кръг. Деян Ловрен от воле и шедьовър на Джордън Хендерсън сломиха „сините”, а петият гол на Диего Коща в първите пет мача се оказа само почетен.

С успеха Ливърпул изравни Челси на второто място с по 10 точки, лидерът Манчестър Сити има 12. Това беше пета победа за "червените" в последните девет мача на "Стамфорд Бридж", а началото на сезона е впечатляващо за Ливърпул - победи над Арсенал, шампиона Лестър и Челси, както и равен навън срещу Тотнъм.

Давид Луис направи повторния си дебют за „сините” в отсъствието на контузения капитан Джон Тери, а капитанската лента бе на ръката на опитния Бранислав Иванович. От другата страна Юрген Клоп не рискува с включването на Фирмино, който имаше лек проблем, а Джеймс Милнър пак играеше като ляв защитник за сметка на неубедителния Алберто Морено.

Ливърпул не се чувстваше никак неудобно на „Стамфорд Бридж” и играеше по-добре през цялата първа част. Напрежението в половината на домакините даде резултат в 17-ата минута. Филипе Коутиньо центрира отляво, Деян Ловрен изскочи от задна позиция и красиво се разписа от воле по диагонала в левия ъгъл за 1:0. „Сините” искаха засада, но Ловрен беше в редовна позиция.

Така Челси остана само с една суха мрежа в последните си 15 домакински мача във Висшата лига.

Джордън Хендерсън отбеляза невероятен гол в 36-ата минута, с който смълча целия стадион, с изключение на мърсисайдската агитка. Изчистена топка в наказателното поле бе овладяна от Хендерсън на около 26-7 метра от вратата и той със страхотна парабола матира Тибо Куртоа, като кълбото падна неспасяемо в сглобката в горния десен ъгъл за 2:0.

Антонио Конте не посегна към смените на почивката, а Клоп пусна Ориги на мястото на Стъридж в 57-ата минута.

В 61-ата минута Неманя Матич се включи в наказателното поле отляво, елиминира двама и достави за Диего Коща, който отблизо намали на 1:2 с петия си гол в пет мача.

Тибо Куртоа спаси сигурен гол при удар с глава на Ориги в 81-ата минута, но голът на Челси стресна гостите, които си върнаха контрола върху мача с опасни контри.

Конте направи тройна смяна в 82-ата минута, като пусна Сеск Фабргеас, Виктор Моузес и Педро. До края обаче лондочани имаха само един шанс от фаул, ала резервата Фабрегас стреля право в стената и Ливърпул си тръгна с трите точки.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични