3. Шефилд и Евертън с първи точки през сезона

Шефилд и Евертън с първи точки през сезона

След зрелищно 2:2 в деня на дебютантите

Новакът Шефилд Юнайтед и Евертън откриха съботната програма от IV кръг на английската Висша лига със зрелищно равенство 2:2.

Три от попаденията на „Брамал Лейн“ паднаха преди почивката, а в основата на 2 от тях бе лятната покупка на домакините Камерън Арчър.

21-годишният младежки национал на Англия пристигна от Астън Вила срещу 21.5 млн. евро и веднага впечатли феновете на „остриетата“.

Те бяха разочаровани в 14-ата минута, когато Абдулай Дукуре откри резултата, но в 33-ата скочиха на крака, след като Арчър получи от Оливър Макбърни и от границата на наказателното поле матира Пикфорд с прецизен изстрел.

В добавеното време на първата част отново Арчър отправи страхотен шут от средна дистанция и топката срещна гредата, след което се удари в гърба на вратаря и спря в мрежата му, за да стане обратът пълен – 2:1.

След паузата Евертън заигра по-добре и стигна до изравняването в 55-ата минута благодарение на своя дебютант Анро Данжума, който оформи крайното 2:2.

В последната 99-та минута пък Шефилд можеше да стигне до успеха, но Пикфорд блесна със спасяване, при което топката на 2 пъти срещна гредата.

Така в крайна сметка двата отбора спечелиха първите си точки за новия сезон във Висшата лига, така че без актив остават единствено Бърнли и друг от новаците – Лутън.