3. Шефилд Юнайтед се завърна във Висшата лига (ВИДЕО)

Шефилд Юнайтед се завърна във Висшата лига (ВИДЕО)

Шефилд Юнайтед е вторият сигурен нов член на Висшата лига. Снощи "остриетата" спечелиха с 2:0 отложения си мач с Уест Бромич от 38-ия кръг на Чемпиъншип и така си гарантираха, че няма как да бъдат изместени от втората позиция в крайното класиране.

Така те се присъединиха към Бърнли, който вече си осигури промоция и титлата във втория ешелон на английския футбол. Юнайтед измъкна победата с два гола през второто полувреме. В 58-ата минута Илиман Ндиайе изведе Сандер Берге сам пред вратата, а за него остана единствено да прати топката в мрежата за 1:0. В 76-ата минута Анел Ахмедходжич отклони удар на свой съотборник, като топката излъга вратаря на гостите и се влезе за втори път в мрежата за 2:0.

Така Шефилд Юнайтед събра актив от 85 точки, като има 7 повече от третия Лутън, който обаче има да изиграе само два оставащи мача до края на редовния сезон и вече няма как да настигне "остриетата". Това означава, че Юнайтед отново ще играе в елита на Англия догодина, след като за последно бе там през сезон 2020/21.