3. Шева и Украйна на бараж за Мондиал 2010

Шева и Украйна на бараж за Мондиал 2010

В среща от група 6 от световните квалификации украинците записаха успех с разгромното 6:0 над Андора и ще спорят през ноември за визи на шампионата в ЮАР следващото лято.

Отборът на Украйна, воден от носителя на „Златната топка” за 2004 година Андрий Шевченко, се класира за баражите на Мондиал 2010.

Шева поведе своя тим към успеха на стадион „Монджуик” в Барселона с гол в 22-ата минута на срещата. До края на първата част резултатът остана непроменен.

В 61-ата минута Гусев направи 2:0, а след автогол на Лима Сола в 69-ата Украйна поведе с 3:0. Шевченко напусна терена в 74-ата минута, но въпреки неговото отсъствие съотборниците му вкараха още три гола.

Ракитский направи 4:0 в 79-ата, а минута по-късно Селезньов бе точен за 5:0. Крайният резултат оформи Ярмоленко в 83-ата.

Така Украйна завършва на 2-а позиция в групата с 21 точки, на три и мач повече от Англия. Трети завършва тимът на Хърватия с 20.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)