3. Шинджи Оказаки лиши Нюрнберг от първа победа

Шинджи Оказаки лиши Нюрнберг от първа победа

Изравнителен гол на Шинджи Оказаки за Майнц 05 в 75-ата минута на заснежения стадион „Нюрнберг” лиши едноименния тим от първа победа в Бундеслигата през този сезон.

Домакините бяха в зоната на изпадащите преди първия съдийски сигнал, като имаха осем равенства и шест загуби в първите си 14 мача, но Пер Нилсон им даде ранна преднина.

Шведският защитник засече с глава центриране от аутлинията под плонжа на вратаря Лорис Кариус, който опита да спре топката преди тя да премине голлинията в 5-ата минута.

Друга грешка в защита едва не коства втори гол пасив за Майнц, като Щефан Бел пресече изчистване към Адам Хлоушек на задната греда, но чешкият халф не насочи към вратата.

Оказаки беше близо до изравняване два пъти в рамките на една минута. Първо вратарят на Нюрнберг Рафаел Шафер изби далечния му шут, а след това японецът стреля покрай вратата с глава от последвалия корнер.

Кариус беше неубедителен цяла вечер и когато той беше заобиколен от Даниел Гинжек, изглеждаше, че домакините ще удвоят своята преднина, но Жуниор Диас изчисти в последния момент.

Нюрнберг продължи да бъде по-опасният отбор, но 15 минути преди края Оказаки получи далечен пас, майсторски си свали топката и с шут покрай вратаря в далечния ъгъл направи 1:1.

Нападателят на Майнц Петар Слискович беше изгонен в добавеното време за професионален фаул срещу Шафер, което още повече вбеси Майнц, който пропусна възможността да се изкачи над Херта Берлин и на 7-мото място в таблицата.