3. ШОК! Четвъртодивизионен тим изхвърли Астън Вила (ВИДЕО)

ШОК! Четвъртодивизионен тим изхвърли Астън Вила (ВИДЕО)

Четвъртодивизионният Стивънидж шокира Астън Вила като гост и го изхвърли елитния тим  от турнира за Купата на Англия. Домакините поведоха чрез Морган Сансон (33), но допуснаха обрат в последните минути след голове на Джейми Рийд (88-дузпа) и Дийн Кембъл (90).

Стивънидж вкара още в 18-ата минута, когато голмайсторът Дани Роуз се измъкна зад отбраната на бирмингамци, но се оказа се, че той е бил в засада и попадението бе отменено след намеса на ВАР.

Играчите на Унай Емери поведоха след половин час игра, когато Дани Ингс отклони към Морган Самсон и той направи 1:0. Гостите пропуснаха да изравнят пет минути по-късно чрез Люк Норис. След почивката Астън Вила доминираше, но груби грешки в последните отигравания не позволиха да се стигне до втори гол.

В 85-ата минута Леандър Дендонкер позволи топката да му бъде отнета от резервата на гостите Дийн Кембъл, след което го фаулира. Първоначално съдията се забави с решението си, но в крайна сметка посочи бялата точка, а белгийският халф бе изгонен. Зад топката застана Джейми Рийд и технично прати Олсен в обратния ъгъл за  1:1. Само минута след попадението гостите спечериха корнер и след заучено положение Дийн Кембъл стреля в близкия ъгъл и отбеляза за крайното 1:2.