3. ШОК СЛЕД КОЛЕДА ЗА ЖОЗЕ: Последният в Англия взе точка от Тотнъм (ВИДЕО)

ШОК СЛЕД КОЛЕДА ЗА ЖОЗЕ: Последният в Англия взе точка от Тотнъм (ВИДЕО)

Хари Кейн спаси „шпорите“ от срам в Норич с гол от дузпа малко преди края

Жозе Моуриньо наскоро разкри, че е имал тъжна Коледа, защото кучето му е починало, а неприятните новини за треньора на Тотнъм продължиха и след християнския празник.

„Шпорите“ не можаха да победят опашкаря в класирането Норич и взеха само точка след 2:2 във визитата си от XX кръг на английската Висша лига.

Марио Вранчич откри резултата на „Кероу Роуд“, след което попадение на Теему Пуки бе отменено, а Кристиан Ериксен изравни от свободен удар малко след почивката. Шест минути по-късно „канарчетата“ отново поведоха чрез автогол на Серж Орие, но 7 минути преди края Хари Кейн оформи от дузпа крайното 2:2.

Домакините останаха без победа от над месец насам, тъй като за последно надвиха Евертън на 23-и ноември, като успехът остана единствен в 15 мача, защото в заключителните минути те не съумяха да опазят преднината си.

Тя им бе дадена от босненския национал Вранчич в 18-ата минута, когато роденият в Хърватия футболист реализира дебютния си гол през кампанията за 1:0.

Този резултат се запази до почивката, ала скоро след нея Кристиан Ериксен възстанови статуквото със страхотно попадение от свободен удар в 55-ата минута.

Само шест по-късно обаче Норич отново поведе.

Тогава Тоби Алдервейрелд блокира един изстрел на Пуки, но изрита топката към съотборника си Серж Орие и след рикошета тя спря в мрежата – 2:1.

Седем минути преди края на редовното време Тотнъм получи дузпа за нарушение срещу Хари Кейн.

Потърпевшият пък хладнокръвно я превърна в гол за крайното 2:2.

Попадението бе под номер 136 за Кейн в 200 мача от Висшата лига, а повече от него имат само Алън Шиърър (145) и Серхио Агуеро (138).

Така приключи и последният мач за годината на двата отбора.

Норич заслужи 13-ата си точка през кампанията, но въпреки това остава закотвен на последното място, изоставайки с цели 7 от първия спасяващ се тим на Уест Хем.

Тотнъм пък вече има 30 точки и си върна петата позиция, измествайки Уулвърхемптън, ала остана на две от четвъртия Челси.

В следващия кръг, на първи януари, Норич приема Кристъл Палас, докато „шпорите“ гостуват на Саутхемптън.
ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)