3. Шок в Израел: Макаби бутна Юве към изгнанието (ВИДЕО)

Шок в Израел: Макаби бутна Юве към изгнанието (ВИДЕО)

Италианският гранд пред отпадане още в групите на Шампионска лига

Ювентус е на крачка от отпадане още в груповата фаза на Шампионска лига. Италианският гранд загуби с 0:2 визитата си в Израел на Макаби (Хайфа) и остана с едва 3 точки от 4 мача.

Лидерите ПСЖ и Бенфика имат по 7 преди срещата помежду си тази вечер, докато Макаби вече също е с 3 в своя актив.

Още преди този мач столът на Масимилиано Алегри сериозно се клатеше. Много е вероятно старши треньорът на Юве да остане без работа след поредицата слаби резултати.

И двете попадения срещу тима му днес реализира Омер Ацили през първото полувреме.

Той откри резултата в 7-ата минута, а три минути преди почивката покачи на 2:0.

В 24-ата минута Ювентус получи поредна лоша новина, след като Анхел Ди Мария получи мускулна контузия и трябваше да напусне терена.

За Макаби Хайфа това е първи успех в груповата фаза на турнира от 2002 година насам. Загубата намали доста шансовете на италианския тим за класиране в елиминациите на Шампионската лига.

Ювентус е на трето място с три точки, колкото има и Макаби на четвъртата позиция.

Италианският тим допуска гол в шести пореден мач в турнира, което се случва за първи път от 2013 година насам.