3. Шок за Челси, не успя срещу 10 от Бърнли (ВИДЕО)

Шок за Челси, не успя срещу 10 от Бърнли (ВИДЕО)

Зрелищно 2:2 и освирквания на „Стамфорд Бридж“

Челси поднесе поредна неприятна изненада на своите фенове, които в края на мача освиркваха футболистите и треньора Маурисио Почетино.

„Сините“ не успяха да спечелят домакинството си срещу предпоследния Бърнли и стигнаха само до 2:2, макар че гостите играха цяло второ полувреме с човек по-малко.

Още в 20-ата минута гол на Аксел Дисаси за лондончани бе отменен след намеса на ВАР, защото бе отбелязан с ръка, а в 40-ата Лоренц Асиньон беше изгонен заради втори жълт картон.

Той доведе до доста оспорвана дузпа в полза на Челси, която бе реализирана в стил „Паненка“ от Коул Палмър в 44-ата минута, а преди това наставникът на гостите Венсан Компани също получи червен картон.

Въпреки това, след почивката неговите момчета показаха характер и изравниха още в началото на второто полувреме.

Джош Кълън бе точен в 47-ата минута, а в 78-ата Палмър вкара втория си гол в мача след виртуозен пас на появилият се малко преди това като резерва Рахим Стърлинг – 2:1.

Радостта на Челси обаче бе твърде кратка. Само 3 минути след попадението вратарят Петрович сгреши и позволи Дара О‘Шей да изравни за 2:2.

До края домакините опитаха да спечелят, но вместо това можеха да загубят, тъй като Бърнли удари греда, за да приключи срещата при равенство.

След него Челси остава в долната половина на таблицата, с 40 точки, докато гостите също запазват позицията си – предпоследна, като имат едва 18 пункта в своя актив и са на 4 от спасителната зона.