3. Шотландия свали Украйна от първото място в групата (ВИДЕО)

Шотландия свали Украйна от първото място в групата (ВИДЕО)

След класика в Глазгоу и 2 гола на резерва

Шотландският национален отбор по футбол е новият лидер във временното класиране на група 1 в дивизия Б на турнира Лига на нациите.

Това стана факт след домакински успех с класическото 3:0 над Украйна в отложен мач от първия кръг на турнира.

Капитанът на тима в този мач Джон Макгин откри резултата в Глазгоу, а другите два гола вкара появилият се като резерва Линдън Дайкс.

„Гайдарите“ на селекционера Стив Кларк надиграха категорично своите гости и вече имат 9 точки на върха, с 2 повече от Украйна.

Срещата започна с минута мълчание в памет на английската кралица Елизабет II, а шотландците взеха частичен реванш от съперника, който преди 3 месеца ги лиши от място на Мондиал 2022.

Украинците дори не успяха да нанесат точен изстрел днес, докато първият за домакините дойде още в 11-ата минута.

Тогава Киърън Тиърни изведе Че Адамс и защитник на гостите се подхлъзна, което позволи на нападателя да се озове на отлична стрелкова позиция, ала той прати топката право в ръцете на вратаря.

Последва още един пропуск на Адамс, а до почивката повече чисти положения нямаше.

След нея обаче домакините се разиграха и нанизаха 3 безответни попадения като веднъж удариха и гредата.

Това стана в 63-ата минута, когато Макгин намери с отлично центриране Че Адамс, чийто удар с глава срещна напречния стълб.

Няколко секунди по-късно нападателят получи нова възможност да стреля отблизо с глава, ала този път вратарят на гостите спаси майсторски опита му.

В 70-ата минута игралият много силно Макгин даде аванс на Шотландия, а 8 по-късно вратарят на гостите спаси удар на Тиърни.

След това на сцената блесна появилият се в 77-ата вместо Че Адамс нападател Линдън Дайкс.

26-годишният стрелец на Куйнс Парк Рейнджърс се нуждаеше от само 3 минути, за да удвои резултата, а след още 7 оформи класиката, разписвайки се и в двата случая с глава след центриране от корнер.