3. Шоу на Десподов в Гърция (ВИДЕО)

Шоу на Десподов в Гърция (ВИДЕО)

Капитанът на България започна годината с гол и 2 асистенции

Шоу на Кирил Десподов в Гърция - българският национал започна новата 2024 година с гол и две асистенции за ПАОК при разгрома с 4:0 над ОФИ в мач от шампионата на Гърция.

Бившият футболист на Лудогорец сам откри резултата в 39-ата минута, след като засече с глава центриране в наказателното поле на Абдул-Рахман Баба. Именно ганаецът удвои аванса на тима си. Бившият играч на Лудогорец проби по десния фланг и центрира по земя в наказателното поле. Топката се размина с няколко футболисти и стигна до защитника, който стреля за 2:0.

Преди попаденията удар на Десподов бе спрян с ръка от полеви футболист и съдията отсъди дузпа. Ноам Бауманобаче спаси удара на Щефан Шваб. В продължението на полувремето Ноам Бауманобаче спаси нова дузпа, този път изпълнена от Мбвана Самата.

След почивката домакините продължиха да бележат. В предпоследната минута на редовното време Десподов и Маркуш Антонио се озоваха сами срещу вратаря. Българинът не подходи егоистично и подаде към съотборника си, който се разписа на празна врата.

В добавеното време Брандън Томас получи подаване от Десподов и оформи крайното 4:0.

ПАОК оглавява класирането с актив от 38 точки. ОФИ Крит заема 9-ата позиция в подреждането с 15 пункта.