3. Шоу на Левандовски при 4:0 над Валядолид (ВИДЕО)

Шоу на Левандовски при 4:0 над Валядолид (ВИДЕО)

Полският стрелец наниза две попадения на "Камп Ноу"

Барселона победи с 4:0 Валядолид при домакинството си от 3-ия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски показа, че се намира в отлична форма и вкара две от попаденията тази вечер.

Барселона стартира с масиран натиск и още в шестата минута Усман Дембеле комбинира с Рафиня, но ударът на бразилеца бе блокиран.

В 13-ата минута „каталунците“ можеха да открият резултата, когато Роберт Левандовски засече центриране от крилото, но топката се отби от гредата. Впоследствие топката отново стигна до поляка, който шутира, но покрай далечната греда в аут.

Домакините удариха греда за втори път в 22-ата минута, когато Дембеле стреля мощно отляво в наказателното поле, но кълбото се отби от напречния стълб.

Все пак голът стана факт в 24-ата минута. Рафиня получи на десния фланг и отправи феноменално центриране с левия крак, което разсече отбраната на Валядолид и топката попадна в зоната между вратаря и защитниците, а на далечната греда Левандовски засече във вратата – 1:0. Това бе и първи гол за поляка на "Камп Ноу" с екипа на Барса.

В 37-ата минута вратаря на гостите Жорди Масип се оказа последна преграда след опасен удар на Дембеле.

Доминацията на Барселона продължи и две минути преди края на първата част резултатът беше удвоен. Дембеле задържа добре отдясно, влезе в наказателното поле, изчака достатъчно да подаде към точката за дузпа, където връхлитащия Педри, който с примерен удар с десния крак прати кълбото във вратата на Масип за втори път – 2:0. Важна роля при попадението имаше и Левандовски, който успя да привлече със себе си двама защитници на Валядолид и така отвори коридора за подаването към Педри.

В началото на второто полувреме „каталунците“ продължиха да държат повече топката и не оставяха почти никакви възможности за атаки на Валядолид.

Рафиня, Левандовски и Гави опитаха да застрашат отново вратата на Масип, но опитите им бяха блокирани в минутите до изтичането на час игра. Точно тогава на терена се появиха Сержи Роберто, Ансу Фати и Френки де Йонг, които смениха Роналд Араухо, Рафиня и Гави.

В 65-ата минута Барселона стигна до трето попадение, което беше изключително красиво. Дембеле проби отдясно и даде отличен пас за Левандовски в наказателното поле, а полякът пое топката и с уникално триково отиграване с пета с десния крак я прати между краката на Хоакин Фернандес и тя попадна в долния десен ъгъл на вратата на Масип – 3:0.

Четири минути след попадението Валядолид създаде първата си реална голова атака. Ануар стреля опасно, но Марк-Андре тер Стеген спаси, последва добавка на Плано, но Жул Кунде изчити пред голлинията. Накрая Ануар отправи още един удар, който обаче премина много малсо над напречната греда.

В 74-ата минута Дембеле влезе отдясно в наказателното поле и стреля, но от външната страна на мрежата. В самия край на мача и Ансу Фати се нареди сред голмайсторите, за да оформи крайното 4:0.