3. ШОУ НА САЛАХ: Ливърпул се върна в Топ 3 след бой над Уест Хем (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШОУ НА САЛАХ: Ливърпул се върна в Топ 3 след бой над Уест Хем (ВИДЕО+СНИМКИ)

Египтянинът заби два гола, "червените" са само на точка от втория Манчестър Юнайтед

Ливърпул спечели с 3:1 гостуването си на Уест Хем от 21-ия кръг на Висшата лига. По този начин "червените" се завърнаха в Топ 3 и са само на точка от втория Манчестър Юнайтед и на четири от лидера Манчестър Сити. "Гражданите" обаче са с мач по-малко.

В герой за тима на Юрген Клоп се превърна Мохамед Салах. Той вкара два от головете. Джини Вайналдум добави едно попадение за втория пореден успех на Ливърпул, а за Уест Хем се разписа Крейг Доусън.

Мърсисайдци притиснаха съперника, който рядко играеше с топката в първите минути. Преимуществото на гостите обаче доведе само до два неточни удара на Ориги и Вайналдум. Уест Хам пък изненадващо можеше да открие резултата в 24-ата минута. Антонио и Бенрама обаче си попречиха и не успяха да отправят удар, а изстрелът на Форналс бе отклонен и Робъртсън изби с глава пред Алисон.

Чак в края на полувремето Ливърпул стигна до точни удари към вратата. Първо блестящо подаване на Тиаго бе засечено от Ориги, но позицията бе трудна и белгиецът прати топката покрай вратата. Секунди по-късно Салах пробва изстрел, който не затрудни Фабиански.

След почивката мърсисайдци продължиха да доминират, а домакините основно се защитаваха. Отборът на Клоп изглеждаше малко по-агресивен в предни позиции. Добър пробив на Ориги завърши с точно подаване към Салах, но блестяща намеса на Кресуел отклони удара към вратата. Секунди по-късно Ориги бе изведен на позиция и стреля, но заложи на сила и топката мина покрай вратата.

В 56-ата минута Уест Хем организира една от редките си атаки и Антонио получи топката на добра позиция за изстрел, но голмайсторът на "чуковете" не бе точен.

Две по-късно започна шоуто на Мохамед Салах. Той получи топката в наказателното поле, освободи си пространство и с левия крак прати топката в далечния ъгъл на Фабиански. Голът бе под номер 20 за египтянина от началото на сезона във всички турнири. Той достига до тази бройка за четвърти пореден сезон и стана първият футболист на Ливърпул, който го прави, след легендата Йън Ръш.

Салах сложи край на кратката си голова суша в първенството, но не бе приключил и в 68-ата минута вкара още един гол след асистенция на Шакири. Шест минути преди края Вайналдум също се разписа след прекрасна комбинация, която мина през Роберто Фирмино и Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Остана време и Уест Хем да стигне до почетен гол. След ъглов удар топката стигна до Доусън, който отблизо я прати в мрежата.

УЕСТ ХЕМ - ЛИВЪРПУЛ 1:3
0:1 Салах (58)
0:2 Салах (68)
0:3 Вайналдум (82)
1:3 Доусън (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

УЕСТ ХЕМ: Фабиански, Куфал, Доусън, Огбона, Кресуел, Райс, Сучек, Форналс, Боуън, Бенрама, Антонио

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Филипс, Хендерсън, Робертсън, Вайналдум, Милнър, Тиаго, Шакири, Салах, Ориги

Англия: Най-добрите голове от 21 кръг