3. Щутгарт би Шалке насред "Фелтинс Арена" с 2:1 и много късмет

Щутгарт би Шалке насред "Фелтинс Арена" с 2:1 и много късмет

Щутгарт победи Шалке в критично важен мач от 32-я кръг на немската Бундеслига. Победата за гостите в дербито на кръга донесоха Какау и Чиприан Марика. Успехът за швабите в известна степен може да считан за исторически, тъй като последната победа на Щутгарт като гост на Шалке бе през сезон 1998, когато на „Паркщадион” гостите успяха да обърнат „сините” от 0:2 за крайното 4:3. Щутгарт от своя страна също така навлезе в двубоя с убедителните шест поредни победи, включително и престижното 4:1 срещу лидера Волфсбург миналата събота

Преди двубоя Шалке можеше да се похвали 9 победи в последните си 10 домакинства. Щутгарт обаче разполагаше с психологическото предимство и победата с 2:0 от първия мач в 15-я кръг. Това до голяма степен бе и загубата с най-голяма разлика за футболистите на Михаел Бюскенс. Щутгарт от своя страна също така навлезе в двубоя с убедителните шест поредни победи, включително и престижното 4:1 срещу лидера Волфсбург миналата събота.

Интересен факт от сезонната статистика на клуба от Гелзенкирхен навява за каръка, който преследва отбора в последните 31 кръга. Общо 14 пъти футболистите на Шалке са срещали съпротивата на рамката обграждаща противниковите вратари. 14-те греди обаче до известна степен се компенсират за стабилната игра на отбраната от 30-те гола, които е инкасирал Шалке досега.

Дуелът на топнападателите на двата клуба между Кевин Курани  и Марио Гомес за жалост тази вечер бе отложен. Чиприан Марика  замени оплакващия се от проблеми в адукторите Гомес. Освен немския национал сред големите отсъстващи за гостите се забелязваха Сердар Тасчъ, Рикардо Осорио и Илдирай Бастюрк.

Кадровите проблеми на Маркус Бабел обаче не се проявиха. След вихреното начало на срещата и първоначалния домакински натиск Щутгарт, за изненада на 62-те хиляди на „Фелтинс Арена”, поведе в резултата благодарение страховит изстрел на Какау извън пределите на пеналта след четвърт час игра. Младен Кръстаич и Леван Кобияшвили се засуетиха и не успаха да опазят 28-годишният германец от бразилски произход. Какау пое топката, направи три бързи крачки и от 22 метра простреля Мануел Нойер за 1:0 и шестия си гол за сезона.

След като поведе в резултата Щутгарт предпочете да разчита главно на контраатаки, което остави инициативата в ръцете на Шалке. След като дълго време не успяваха да намерят пролука в отбраната на швабите „кралско сините” спечелиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Десният бранител Кристиян Треш бе декориран в жълто от арбитъра Михаел Кемптер за високо вдигнат крак срещу Джърмейн Джоунс. С изпълнението на фаула се нагърби Иван Ракитич, който с прецизен удар от 20 метра прехвърли стената, запращайки топката в горния ляв ъгъл на Йенс Леман. Това бе първо попадение за Ракитич през последните 50 мача в Бундеслигата.

Полувремето приключи при 1:1, но футболистите на Щутгарт не се бяха отказали от борбата за сребърната салатиера. В 57-ата минута дойде времето на румънеца Чиприан Марика. Томас Хицелшпергер стреля от около 20 метра, но Нойер успя да избие. Решението се оказа временно и ненадеждно, защото кълбото попадна в краката на нападателя на „швабите”, който се разписа за четвърти път този сезон.

Изглежда лошия късмет нямаше да остави Шалке и тази вечер. В 74-ата минута при неразчетено излизане на Йенс Леман Кевин Курани запрати топката в дясната странична греда. И двата отбора не спряха да гонят нов гол до края на срещата, но в крайна сметка двубоят завърши при 2:1 за гостите, които записаха 18-ата си победа за сезона, а със своите 61 точки тима на Маркус Бабел е на една след Херта и последното място в зона Шампионска лига. Хофенхайм се възползва от удобната възможност и след победата си с 2:0 над Арминия размени осмото си място със седмото на Шалке.
КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1