3. Щутгарт излъга "Старата дама" с гол от статично положение (ВИДЕО)

Щутгарт излъга "Старата дама" с гол от статично положение (ВИДЕО)

Свен Улрайх отново бе блестящ за Щутгарт при успеха с 1:0 над Херта в Берлин

Щутгарт излъга Херта с 1:0 като гост в първия мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. „Швабите” стигнаха до успеха с петия си гол от статично положение от началото на сезона в Германия.

„Старата дама” записа втора поредна загуба, а победата бе също втора поредна за Щутгарт под ръководството на новия треньор Томас Шнайдер.

Бен Хатира стреля силно от воле в 18-ата минута, но Свен Улрайх боксира в корнер пред погледа на 46 600 зрители на "Олимпиящадион".

Голът за Щутгарт дойде след корнер 4 минути след почивката. Румънецът Александру Максим центрира отляво, Гентнер бе изпуснат на първа греда и с глава разстреля вратаря Томас Крафт под гредата за 1:0.

Домакините имаха достатъчно шансове да изравнят, но Свен Улрайх бе блестящ и спаси всичко.

5 минути след гола Улрайх направи страхотно спасяване от непосредствена близост с една ръка.

После той извади под гредата удар с глава след корнер, а в добавеното време играч на Херта се размина с чудесно центриране и веднага след пропуска съдията даде край.

Херта остава шести със 7 точки, а Щутгарт вече е в средата на таблицата и е един от шестте отбора с по 6 точки преди изиграването на целия кръг.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)