3. Щутгарт излетя от турнира за Купата на Германия

Щутгарт излетя от турнира за Купата на Германия

Марко Ройс се завърна за Дортмунд при убедителен успех над Щутгартер Кикерс, 8 "двойки" и само 1 "единица" в ранните съботни срещи

Втородивизионният Бохум изхвърли елитния Щутгарт от турнира за Купата на Германия, след като победи „швабите” с 2:0 в първия кръг на надпреварата. И двата гола за тима от Втора Бундеслига вкара Симон Тероде, съответно в 9-ата и 48-ата минути.

Щутгарт е вторият отбор от Бундеслигата, който напуска рано турнира. Вчера третодивизионният Хемнитцер отстрани Майнц 05 на Тодор Неделев с 10:9 след драма с продължения и дузпи.

Финалистът от миналия сезон Борусия (Дортмунд) пък започна с убедителна победа 4:1 като гост на Щутгартер Кикерс, който се подвизава в трета немска лига. Героите от сряда, когато бе спечелена Суперкупата на Германия (2:0 над Байерн), Хенрих Мхитарян (30’) и Пиер-Емерик Обамеянг отново бяха точни за тима на Юрген Клоп, като роденият в Париж габонец вкара два (55’ и 78’). Новото попълнение Адриан Рамос фиксира крайното 4:1 минута преди края. За Кикерс Ранди Едвини-Бонсу намали за 1:2 след час игра, но след това Обамеянг и Рамос убиха интригата.

На „Мерцедес-Бенц Арена” за Борусия се завърна капитанът Марко Ройс, който се възстанови от контузия в глезена, извадила го от участие на Световното първенство. Той обаче явно не е напълно готов и бе заменен предсрочно.

Любопитното е, че това бе единствената „единица” в срещите от 16:30 ч. Във всички останали отборът-гост спечели.

Алемания Валдалгесхайм – Байер Леверкузен 0:6

Хемнитцер – Майнц 5:4 при дузпите (3:3 в редовното време и 5:5 след продължения)

Дуисбург – Нюрнберг 1:0