3. Щутгарт на косъм от изпадането преди последния кръг в Бундеслигата

Щутгарт на косъм от изпадането преди последния кръг в Бундеслигата

Щутгарт загуби от Майнц с 1:3 у дома, Вердер и Айнтрахт (Ф) ще се сблъскат в пряка битка за спасение

Само един измежду Щутгарт, Вердер и Айнтрахт (Ф) ще си осигури мястото в немския елит и през следващия сезон в последните кръг за сезона.

Днес в предпоследния 37-и кръг Щутгарт се нуждаеше от задължителен успех у дома срещу Майнц, но загуби с 1:3. Така Щутгарт е предпоследен на 17-о място, а 16-ото праща на плейаут срещу третия от Втора Бундеслига (най-вероятно Нюрнберг).

Всичко започна отлично за бившия отбор на Красимир Балъков, защото Кристиян Гентнер вкара още в 6-ата минута за 1:0.  Юнус Мали обаче изравни за тима, който притежава правата на Тодор Неделев, в 37-ата минута.

Напрежението в играта на Вердер се оказа прекалено през втората част и голове на колумбиеца Джон Кордоба (’53) и Карим Онисиво (’77) донесоха успеха на борещия се за място в Европа Майнц с 3:1.

По същото време Айнтрахт (Франкфурт) постигна безценен успех с 1:0 у дома срещу загубилия битката за титлата Борусия (Дортмунд).

Щефан Айгнер вкара победния гол за Айнтрахт в 14-ата минута, а домакините геройски оцеляха до края пред над 51 000 зрители на „Комерцбанк Арена”.

Пред 50 000 Вердер взе важна точка при 0:0 като гост на Кьолн.

В дъното на таблицата в Бундеслигата е истинска драма.

Хановер вече изпадна, макар днес да победи Хофенайм, и има 25 точки.

Оттам нагоре Щутгарт има 33 и само победа в последния кръг като гост на Волфсбург оставя шансове на тима да се спаси.

Вердер има 35, а Айнтрахт (Ф) – 36. Двата тима се срещат в пряк сблъсък на „Везерщадион” в последния кръг, като победа ще гарантира оставане в елита на който и да е от двата тима.

Хофенхайм, Дармщад, Хамбургер, Аугсбург и Инголщад са спасени и ще играят и догодина в елита.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът на Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" с по един гол в двете полувремена

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.