3. Щутгарт остава в Бундеслигата след нова победа над Хамбургер (ВИДЕО)

Щутгарт остава в Бундеслигата след нова победа над Хамбургер (ВИДЕО)

Щутгарт победи Хамбургер ШФ и в реванша от плейофа за оставане в германската Бундеслига. Този път успехът на стадион “Фолкспаркщадион” дойде с 3:1 и така отборът от провинция Баден-Вюртемберг запази елитния си статут след краен успех с общ резултат 3:1.

Този път победата дойде една идея по-трудно за разлика от първия мач, когато бе изкован успех с класическото 3:0. Сега дори тимът на Хамбургер ШФ поведе в резултата през първата част, когато още в 6-ата минута Сони Кител откри резултата. До края на полувремето втородивизионният тим стоеше много по-добре и трябваше да съжалява, че не се оттегли на почивката с по-комфортен аванс, който да гони пълния обрат в общия резултат в минутите след подновяването на играта.

Това се оказа фатално и гостите от Щутгарт осъществиха пълен обрат през втората част. Две попадения за Щутгарт отбеляза Енцо Мило, като първото дойде в 48-ата минута, а второто падна в 64-ата минута. Крайният резултат оформи Силас Вамангитука с гол в 97-ата минута.

Отборът на Хамбургер ШФ ще прекара шеста поредна кампания във Втора Бундеслига през сезон 2023/2024, докато Щутгарт ще бъде за четвърти пореден път част от германския елит след като се завърна там през сезон 2020/2021.