3. Щутгарт се опъна геройски на гости на Дортмунд (видео)

Щутгарт се опъна геройски на гости на Дортмунд (видео)

"Швабите" успяха да се доберат до изключително атрактивното равенство 4:4 в продължението

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Щутгарт не успяха да излъчат победител в сблъсъка си от 28 кръг на немската Първа Бундеслига. Гостите се оказаха изключително жилав отбор и не се дадоха на лидерите в класирането, като изравниха за 4:4 с гол в последните секунди.

Домакините поведоха с 2:0 до 50-та минута, но три гола в рамките на 8 минути доведоха нещата до изключително впечатляващ обрат в полза на Щутгарт. Дортмунд успя да вземе инициативата и да нанесе нов обрат в мача, стигайки до 4:3, но Кристиан Гентнер с гол в последните секунди подари хикса на своите съотборници.

Срещата бе много отворена, напълно характерна за атрактивния голов шампионат в Германия. В 33-та минута след центриране отляво Шинджи Кагава откри за Борусия, а в 49-та Якуб Блашчиковски покачи на 2:0 с плътен удар от границите на вратарското поле.

В 71-та минута Ибишевич намали на 2:1 след многоходова атака на гостите и чудесно свалена топка от Нидермайер. Само осем минути по-късно Шибер вече беше вкарал два гола след колективни грешки в отбраната на футболистите в жълти екипи.

Няколко десетки хиляди фенове на Борусия бяха шокирани от развоя на събитията на "Сигнал Идуна Парк", но продължиха да подкрепят своя тим, който съумя да вкара още две попадения. В 81-та минута Юмелс изравни за 3:3 след прецизен нисък удар от около 25 метра, а Иван Перишич реализира с полуволе след центриране отдясно.

При резултат 4:3 и два обрата в мача, изглеждаше, че Дортмунд ще излезе краен победител, но "швабите" нанесоха своя удар в последните секунди чрез Гентнер който оформи крайното 4:4.

След куп голове и интересни положения в сблъсъка нямаше победител, а домакините не успяха да увеличат преднината си на върха. Дортмунд има 63 точки пред втория Байерн с 57 и мач по-малко. Щутгарт заема 5-та позиция с актив от 40 т.