3. Щутгарт вгорчи солено празненствата на Байерн (СНИМКИ+ВИДЕО)

Щутгарт вгорчи солено празненствата на Байерн (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Мерцедесите" разбиха шампионите преди купона им на "Алианц Арена"

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен допусна изненадващо поражение с 1:4 като домакин от Щутгарт в мач от последния 34-ти кръг на Бундеслигата. "Баварците" получиха сребърната си салатиера за първото място в подреждането през този сезон, като заедно с това направиха дебют и на домакинския екип за следващия сезон, но това не попречи на "мерцедесите" да отбележат четири гола във вратата на Улрих.

Срещата на "Алианц Арена" започна ударно за гостите и още в 5-та минута те откриха чрез Даниел Гинчек. В 21-та минута Байерн все пак изравни за 1:1, след като точен бе полузащитникът Толисо и привържениците показаха ентусиазъм за пълен обрат и нов убедителен успех на своите любимци, но три минути преди почивката Анастасиос Донис отново изведе Щутгарт напред.

Само седем минути след подновяването на играта пък Аколо вкара и трето попадение за гостите, а в 55-та Гинчек покачи на 4:1, след като засече центриране по земя.

В 74-та минута Алкантара се опита да намали разликата, но ударът му беше спасен, а в 81-та Левандовски стреля неточно покрай вратата.

Taка Байерн допусна едва четвъртата си загуба през сезона в Бундеслигата, докато Щутгарт се доближи на две точки от местата, даващи право за участие в Лига Европа, събирайки 51 точки на седмото място, но така и не успя да си осигури квота за Европа през идния сезон.

Така немските отбори, които ще участват в Шампионската лига са Байерн (Мюнхен), Шалке 04, Хофенхайм и Борусия (Дортмунд), като последните бяха на крачка да изгубят четвърото си място, след като загубиха от Хофе, но с еднаъв точков актив, но по-добра голова разлика се пребориха с Байер (Леверкузен). "Аспирините" и РБ Лайпциг пък ще участват в Лига Европа.

Легендарният Хамбургер ШФ пък окончателно изпадна от Бундеслигата, като никога досега това не се беше случвало на клуба. Часовникът на "Шпорт ферайн", който отброяваше времето, в което отборът е в елита спря.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1