3. Швейцария се изкачи на върха в Група 2, след 2:0 над Гърция

Швейцария се изкачи на върха в Група 2, след 2:0 над Гърция

Други срещи от групата: Израел - Латвия 0:1 Молдова - Люксембург 0:0

Приключиха срещите от втора квалификационна група, където един срещу друг се изправиха отборите на  Молдова и Люксембург, Израел и Латвия, както и водачите Швейцария и Гърция.

Първо бе изиграна срещата между Молдова и Люксембург, която завърши със скучното 0:0. В Кишинев отборите не показаха нищо запомнящо се, което се отрази и на резултата. След това равенство домакините от Молдова останаха на последното място в своята квалификационна група с актив от 2 точки. Гостите от Люксембург пък са точно над тях с 5.

Средняците Израел и Латвия играха в Тел авив, а срещата завърши с победа на гостите - 1:0. Латвия отбелязаха чрез Горкиш в 60-ата минута на двубоя, а интересното в срещата бе, че съдията не показа нито един картон. След срещата отборите остават в средата на таблицата, като домакините от Израел заемат 4-та позиция, а Латвия остават на 3-та, но с равни точки с Гърция, които са втори.

Накрая завърши дербито, в което бе водена битката за първото място, между отборите на Швейцария и Гърция. Домакините победиха с 2:0, което им осигури 3 точки преднина пред втория и третия. Срещата започна с лек натиск на домакините, но той бе безуспешен. В 43-ата минута се стигна до много лоша ситуация за Гърция, като Винтра бе изгонен за много грубо нарушение. През второто полувреме Швейцарците започнаха да атакуват много повече, но успяха да стигната до попадение чак в 83-ата минута, чрез Гричтинг. Вторият гол падна в заключителните минути, като Падалино се възползва от грешка в защитата на Гърция и направи резултата 2:0 в 88-ата минута.