3. Швейцария се постара срещу Румъния, но стигна само до точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Швейцария се постара срещу Румъния, но стигна само до точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят на „Парк де Пренс” завърши 1:1, играчите на Лудогорец Кешеру и Препелица с жълти картони

Румъния и Швейцария завършиха при равенство в двубоя от група А на европейското първенство. Срещата, която се проведе на стадион „Парк де Пренс” приключи при резултат 1:1.

С тази точка „кръстоносците” събраха 4 и се настаниха временно на върха. От 22:00 ч. домакинът Франция, който има 3 на второто, ще играе срещу Албания. Румъния е на третото място с 1.

Футболистите на Лудогорец Клаудиу Кешеру и Андрей Препелица, започнаха като титуляри и получиха жълти картони. И двата останаха на терена през целия мач.

За последно двата отбора се бяха изправили един срещу друг на голям форум на световното през 1994 г., като тогава Швейцария побеждава с 4:1. Ангел Йорданеску също беше национален селекционер.

Точен за северните ни съседи бе Богдан Станку, който се разписа от дузпа. Това бе втора дузпа за румънците – срещу Франция в мача на откриването също получиха и отново Станку бе точен. Така той стана първият футболист, който вкарва две дузпи на европейско след Гайска Мендиет. Испанецът постигна това преди 16 години.

До наказателния удар се стигна в 17-ата минута, когато точно пред погледа на съдията капитанът Лихщайнер дръпна за фланелката Чипчиу и закономерно бялата точка бе посочена. Зад топката застана Станку и се разписа със силен удар по земя.

Веднага след попадението „кръстоносците” отвърнаха с опасна атака. Шер отправи мощен и много добре насочен удар от дистанция, но Татарушану успя да избие.

През първата част отборът на Румъния можеше да вкара и втори гол, но удар на Сапунару се отби от лявата греда.

Швейцарците владееха повече топката – 62 процента от игровото време, и създадоха куп възможности за гол, но стигнаха само до един, дело на Адмир Мехмеди, който стана автор на красиво попадение през второто полувреме. След изпълнение на ъглов, топката не бе изчистена добре, футболистът на Байер Леверкузен бе на правилното място и с топовен удар не остави шанс на Татарушану.