3. "Сигнал Идуна Парк" ликува, Борусия (Д) вдигна Сребърната салатиера за втора поредна година (видео)

В мача си от последния 34-ти кръг Борусия (Дортмунд) надви Фрайбург с 4:0

Отборът на Борусия (Дортмунд) отпразнува своята осма титла на Германия след днешния си двубой с Фрайбург от последния 34-ти кръг на сезона в Първа Бундеслига. Двубоят се игра на „Сигнал Идуна Парк” и бе спечелен с категоричното 4:0 от Борусия, а след края на срещата немският шампион официално бе награден по повод спечелването на титлата в немското първенство за втора поредна година.

Борусия, който водеше с 4:0 още на почивката на мача срещу Фрайбург, си бе осигурил първото място в крайното подреждане още след изиграването на двубоя си от 32-ия кръг срещу Борусия (Мьонхенгладбах). Въпреки това обаче, играчите на Юрген Клоп успяха да постигнат убедителен успех в двубоя си от последния кръг на първенството.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута на срещата, когато Якуб Блашчиковски успя с десния крак да прати кълбото в мрежата на гостуващия тим. Авансът на Борусия набъбна на две попадения в 20-ата минута след гол на Роберт Левандовски, а в 27-ата минута същият футболист бе точен за 3:0. До почивката домакините достигнаха до още едно попадение в противниковата врата – то бе дело на Якуб Блашчиковски в 39-ата минута.

През втората част нямаше нови голове в мача, но Борусия можеше да достигне до още попадения. Малко преди да изтече час игра от началото на срещата, Роберт Левандовски нацели лявата греда на вратата на Фрайбург, а в 66-ата минута отново Левандовски можеше да отбележи, но след удара му топката срещна напречния стълб.

Така Борусия спечели срещата с 4:0 и завършва с актив от 81 точки на първото място в крайното класиране. Фрайбург пък е 12-ти с 40 пункта.

Байерн (Мюнхен) и Шалке 04 се класират директно за групите на Шампионската лига през следващия сезон, а Борусия (Мьонхенгладбах) също ще играе в турнира, но ще започне от по-ранен етап. За Лига Европа се класира Байер Леверкузен, а Щутгарт и Хановер ще преминат също ще играят в Лига Европа, но ще стартират участието си в надпреварата от по-ранна фаза.