3. СИЛЕН ЛЕВСКИ: "Сините" не се дадоха на Динамо К

СИЛЕН ЛЕВСКИ: "Сините" не се дадоха на Динамо К

Костадинов вкара за 1:1, Кордоба напусна още в 4-та минута

Отборът на Левски завърши 1:1 срещу украинския гранд Динамо (Киев) в петата си проверка от лагера в Турция. Срещата наблюдаваха почти всички от ръководството на клуба. Собственикът Наско Сираков, изпълнителния директор Ивайло Ивков, Даниел Боримиров, както и треньорския щаб на ЦСКА 1948 изгледаха срещата на живо.

Левски започна агресивно срещата, като още преди да е изтекла и минута Марин Петков стреля към вратата на Георги Бушчан, но топката излезе в аут. В 4-ата минута Хосе Кордоба бе заменен от Келиан ван дер Каап, тъй като още преди началото на срещата панамеца почувства главоболие.

Четири минути по-късно Филип Кръстев пробва късмета си с удар от далечна дистанция, но той се оказа твърде лек и вратарят на украинците улови топката без проблеми.

След няколко минути на по-ниско темпо, в 24-ата Велтон стреля мощно извън наказателното поле, но макар и с известни затруднения, Бушчан отново спаси.

Динамо поведе в резултата в 32-ата минута. От точката за изпълнине на дузпа Виталий Боялски прати топката зад гърба на Пламен Андреев за 0:1.

Второто полувреме започна с добра възможност за Динамо Киев. Появилият се като резерва Виктор Циганков проби опасно отдясно, след което потърси Ванат в наказателното поле, но нападателят не успя да отправи добър удар. Секудни по-късно Витиньо нацли гредата след неубедителни действия от защитата на Левски.

В 53-ата минута ново неразбирателство между бранителите на Левски доведе до положение за киевчани. Пламен Андреев изби прострелно подаване в краката на Карлос де Пеня, който стреля към вратата, но Ван дер Каап постави крака си на пътя на топката и предотврати допускането на втори гол от Левски.

"Сините" отговориха четири минути по-късно с далечен удар на Драган Михайлович, спасен без проблеми от влезлият като резерва Денис Бойко.

В 75-ата минута Левски стигна до изравнителен гол. Резервата Димитър Костадинов открадна една топка, напредна в полето на Динамо и с шут от пеналта я прати в мрежата за 1:1. След секунди Марин Петков стреля силно с левия крак в ръцете на вратаря.

Секунди по-късно Левски можеше дори да обърне резултата, но Бойко спаси удар на Марин Петков.В 80-ата минута гол на Келиан ван дер Каап бе отменен заради нарушение в атака.

ЛЕВСКИ - ДИНАМО (КИЕВ) 1:1

0:1 Виталий Боялски (32)

1:1 Димитър Костадинов (76)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 66. Пламен Андреев (К) – 91. Драган Михайлович (81' 71. Антоан Стоянов), 23. Ноа Сонко Сундберг (81' 14. Денис Динев), 33. Хосе Кордоба (4' 5. Келиан ван дер Каап), 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев (73' 20. Димитър Костадинов), 30. Филип Кръстев, 27. Асен Митков (67' 10. Радослав Цонев) – 88. Марин Петков (77' 22. Патрик-Габриел Галчев), 19. Билал Бари, 17. Велтон (67' 11. Здравко Димитров)

ДИНАМО (КИЕВ): 1. Бушчан, 5. Сидорчук, 19. Гармаш, 22. Витиньо, 25. Забарний, 29. Буялский, 34. Сирота, 44. Дубничак, 73. Скирун, 94. Кедзиора, 99. Антиух

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)