3. Силите на Арсенал стигнаха само за 1:1 на "Алианц Арена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Силите на Арсенал стигнаха само за 1:1 на "Алианц Арена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Еврошампионът Байерн изхвърли отбора на Венгер за втора поредна година в осминафиналите на Шампионска лига

Европейският шампион Байерн (Мюнхен) за втора поредна година отстрани Арсенал в осминафиналите на Шампионска лига. „Артилеристите” стигнаха само до 1:1 в реванша на „Алианц Арена” и отпаднаха след поражението с 0:2 в първата среща и общ резултат 3:1 за баварците.

Швайнщайгер даде аванс на Байер в началото на втората част, но Подолски изравни само две минути по-късно, въпреки че останаха сериозни съмнения за нарушение на нападателя срещу Филип Лам. В добавеното време Фабиански хвана дузпа на Томас Мюлер, който стреля в центъра на вратата, кълбото се завъртя на голлинията и стражът успя да се хвърли и да избие.

Проблемите на Арсен Венгер с контузии и наказания несъмнено оказаха влияние. Счежни беше наказан след червения картон в първия мач,
а Уилшър, Рамзи, Монреал, Гибс и Калстрьом бяха наказани.

Пеп Гуардиола пък върна Хави Мартинес в сърцето на отбраната заради неубедителните изяви на Жером Боатенг в последно време.
Швайнщайгер стреля първи, но право в тялото на Фабиански, който нямаше проблеми.

След 10-ата минута Байерн изцяло превзе централната зона и изнесе много напред защитната си линия. Арсенал обаче се бранеше добре и не допускаше пробойни в отбрана.

Нойер лови след корнер за „топчиите” и хвърли напред за бърза контра, Рибери центрира отляво, но Робен от другата страна засече в земята с крак и топката прехвърли вратата.

След 25 минути игра Байерн владееше три пъти повече топката (75%:25%), но гол нямаше. Такъв падна в 27-ата минута, когато Мартинес се разписа след центриране на Робен от пряк свободен удар, но страничният рефер правилно маркира засада.

Жиру бе оставен сам при един корнер и насочи добре с глава, но ударът беше слаб и топката се озова в ръцете на Мануел Нойер.

Пред другата врата Кошчелни блокира с тяло удар на Робен, а Манджукич с глава качи върху мрежата над гредата. Гьотце се възползва от лошо изчистване с глава на Кошчелни, но волето му по земя бе лесна плячка за Фабиански и почивката дойде при 0:0.

Венгер не бе доволен от играта на Месут Йозил и рекордната покупка на Арсенал още на почивката отстъпи своето място на опитния Томаш Росицки.

Робен опита със симулация да спечели дузпа в началото на втората част след минимален контакт с Вермаелен, но норвежкият съдия Моен правилно подмина претенциите му.

Три минути по-късно обаче баварците стигнаха до първия гол. Франк Рибери нахлу отляво, и подаде по земя на Швайнщайгер, който непростимо бе оставен напълно сам централно пред вратата и от 6-7 метра не му беше трудно да се разпише за 1:0 в 55-ата минута.

Арсенал изглеждаше без шансове при това положение, но намери сили за изравнителен гол мигновено. Само две минути след попадението на Швайнщайгер, Подолски отне топката от Филип Лам и от много малък ъгъл промуши в близкия ъгъл точно до гредата на слисания Нойер за 1:1. Домакините бяха бесни, защото Подолски сякаш избута Лам за топката и извърши нарушение, но такова не бе свирено от съдията.

Голът даде няколко минути импулс на лондончани, но Жиру не стигна до пас на Подолски в пеналта, а Нойер лови удар на Окслейд-Чембърлейн при последвалия корнер.

Кроос замени Гьотце, а Мертезакер се намери решително, за да спре набралия скорост Робен.

Байерн не играеше добре и Нойер подари топката на Окс при опит да изчисти, Росицки беше сам пред вратата, но пасът на крилото бе леко пресилен и вратарят успя да излезе и лови, ликвидирайки опасността, която сам създаде.

В следващата атака баварците изпуснаха момента за удар на няколко пъти, Манджукич получи на няколко метра пред вратата, но първото му докосване беше лошо и Фабиански успя да избие от краката му и след това захлупи кълбото в прегръдката си.

Венгер пусна Гнарби и Фламини в последен опит да освежи и играта на отбора си, но кадровите проблеми си казаха думата и Байерн със спокойно темпо изчака края на мача.

Гнарби имаше един късен шанс да вкарa, но след хубав финт прекали със силата в удара и прати в публиката.

В добавеното време Кошчелни избута Робен в наказателното поле и холандецът падна, а съдията даде дузпа. Томас Мюлер стреля право в средата на вратата, Фабиански успя да избие, топката се завъртя на голлинията и вратарят успя да я избие преди Мюлер да довкара в куриозна ситуация, която много рядко може да се види на каквъвто и да било мач.

Така Байерн се класира за 1/4-финалите, където е вече и Атлетико (Мадрид), който победи Милан на "Висенте Калдерон" с 4:1 и се класира напред с общ резултат 5:1.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)