3. Сион удържа Ливърпул и сгъсти облаците над Брендън Роджърс (ВИДЕО)

Сион удържа Ливърпул и сгъсти облаците над Брендън Роджърс (ВИДЕО)

Благо остана резерва при 0:0 на Рубин с Бордо

Швейцарският Сион си тръгна с точка от „Анфийлд” след 1:1 с Ливърпул, като остана без загуба в Лига Европа, за да задържи първото място след втория кръг в група „В”. Мърсисайдци записаха второ равенство.

Ливърпул поведе още в 4-ата минута, като Дивок Ориги се отърва набързо от Лео Лакроа в пробив в наказателното поле и сви за Адам Лалана, който засече отблизо, макар че останаха съмнения за засада при изграждането на атаката.

Именно Ориги и Лалана бяха две от седемте промени, които направи мениджърът Брендън Роджърс в своя състав в сравнение с мача с Астън Вила през уикенда. Единствено Миньоле, Клайн, Джан и Ингс запазиха своите места, като Роджърс мислеше за предстоящото в неделя мърсисайдско дерби.

Сион изравни в 18-ата минута с първата си атака. Натаниел Клайн изгуби топката в половината на Ливърпул и гостите се възползваха. Капитанът на Сион Шавиер Куаси прехвърли топката над защитата на домакините и Ебезер Асифуа, който я пое зад Джордан Ибе отдясно в наказателното поле, я мушна зад Миньоле.

След изравнителния гол домакините се нуждаеха от време да се съвземат.

Най-чистото положение за Ливърпул през втората част пропиля Лалана. Той овладя центриране на Алберто Морено пред вратата, но ударът му бе избит с крака от вратаря Андрис Ванинс. Последният се намеси в седем случая от общо 18 опита на Пул. Ориги също бе разколебан от стража.

Някои фенове на Ливърпул не дочакаха края. Те започнаха да напускат „Анфийлд” в добавеното време. А с последния съдийски сигнал освиркаха Брендън Роджърс и компания.

В другия мач Рубин и Бордо завършиха 0:0, като Благой Георгиев остана на резервната скамейка на домакините, които доиграха мача с 10 души. За втори жълт картон в 80-ата минута бе изгонен Сергей Кисляк.

След втория кръг в група „В” Сион води с 4 точки, следват Ливърпул и Бордо с по 2 и Рубин с 1 точка.