3. Сити обърна Байерн на „Алианц Арена” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити обърна Байерн на „Алианц Арена” (ВИДЕО+СНИМКИ)

След като губеха с 1:2 на почивката, „гражданите” стигнаха до успех с 3:2

Отборът на Манчестър Сити си върна за загубата с 1:3 от Байерн (Мюнхен) и успя да вземе победа с 3:2 на „Алианц Арена” в последен двубой от група „D” на Шампионската лига.

„Баварците” вкараха два бързи гола до 12-ата минута, но после дойде време на небесносините. Още преди почивката Давид Силва намали, а с голове на Александър Коларов от дузпа и Джеймс Милнър тимът на Мануел Пелегрини се поздрави със заслужен успех.

Домакините поведоха още в петата минута след страхотен първоначален натиск. Данте изведе Мюлер със страхотен диагонален пас. Полузащитникът укроти топката на гърди, след което намери мрежата зад Джо Харт.

Само седем минути по-късно Марио Гьотце удвои преднината на Байерн. След удар на Франк Рибери в гредата, „баварците” получиха правото да изпълнят корнер. Топката бе центрирана към Манджукич, който не успя да нанесе удар и кълбото се озова в краката на Гьотце, който от няколко метра не сгреши.

В 28-ата минута започна обратът. Навас проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където обаче нямаше футболист в небесносиньо. Милнър стигна до топката на другия фланг и отново центрира. Англичанинът поднесе топката на пътя на Давид Силва, който от пет-шест метра намали.

В края на полувремето Харт предотврати трето попадение във вратата си. Гьотце получи топката от Рибери и се опита с прехвърлящ удар да отбележи втория си гол, но стражът на „граждантие” бързо скъси ъгъла и спаси.

Малко преди да са изтекли 15 минути от втората част съдията посочи бялата точка за нарушение на Данте срещу Милнър. Александър Коларов застана зад топката, прати Нойер в грешния ъгъл и изравни.

Само три минути по-късно Сити вече се радваше на трето попадение, а голмайстор бе спечелилият дузпата преди малко Джеймс Милнър. След бърза атака на гостите, Хесус Навас центрира в наказателното поле, където не успя да намери Един Джеко. Топката стигна до Милнър, който с прецизен удар намери долния ляв ъгъл на Нойер.

Тимът на Мануел Пелегрини се нуждаеше от само още едно попадение, за да излезе начело в група „D”, но така и не успя да вкара нов гол. Така, Байерн (М) остава първи с 15, колкото има и Сити. Виктория Пилзен ще играе в турнира Лига Европа, след като остави последни Георги Миланов и неговия ЦСКА (Москва).