3. Сити обърна Палас след изумителен мач на Де Бройне (ВИДЕО)

Сити обърна Палас след изумителен мач на Де Бройне (ВИДЕО)

Белгиецът бе в основата на успеха с 4:2

Манчестър Сити обърна и победи категорично с 4:2 Кристъл Палас при гостуването си от 32-ия кръг на Висшата лига. Рико Люис, Ерлинг Холанд и Кевин Де Бройне на два пъти се разписаха за успеха на "гражданите". Точен за домакините бе Жан-Филип Матета.

Тимът, воден от Пеп Гуардиола, е втори във временното класиране с актив от 70 точки, колкото има и Ливърпул. Мърсисайдци все още не са изиграли двубоя си от този кръг, който е срещу Манчестър Юнайтед в неделя от 17:30 часа.

Домакините изненадващо поведоха още в третата минута, когато Матета получи пас от Адам Уортън, който го остави очи в очи с Щефан Ортега, а французинът прати топката в долния ляв ъгъл.

В 11-ата минута Сити можеше да изравни, но Дийн Хендерсън отрази изстрела на Родри от границата на наказателното поле.
Две минути по-късно Хендерсън нямаше какво да направи при мощния шут на Кевин Де Бройне и паритетът бе възстановен - 1:1.

В 19-ата минута Хендерсън направи ново добро спасяване, като този път отказа Ерлинг Холанд.

Джордан Аю отправи плътен изстрел в 38-ата минута, но топката се спря в напречната греда.

Ман Сити поведе в резултата в началото на втората част. Аканжи върна на Джак Грийлиш, а той центрира към Рико Люис, а той имаше достатъчно време да си нагласи топката и да отправи изстрел, който превърна в гол за 1:2 в 47-ата минута.

В 66-ата минута Грийлиш "отключи" защитата на Палас с подаване към Де Бройне, а той пусна към Холанд. Норвежецът не сбърка отблизо за 1:3.

Четири минути след това "гражданите" увеличиха аванса си. Де Бройне подаде на Грийлиш, а той на Родри - испанският национал върна към белгиеца, който със силен изстрел вкара своя гол номер 100 за Сити.

В следващите минути "гражданите" намалиха темпото, а Пеп Гуардиола даде почивка на някои от играчите си с оглед на тежкия предстоящ мач с Реал Мадрид от четвъртфиналите на Шампионската лига. Родри бе заменен от Матео Ковачич, а Хулиан Алварес излезе за сметка на Матеуш Нунеш.

Четири минути преди края Шлуп подаде в наказателното поле, където Одсон Едуард от движение прати топката във вратата на Ортега.