3. Сити оцеля срещу Борусия, Ювентус надигра Севиля (ВИДЕО)

Сити оцеля срещу Борусия, Ювентус надигра Севиля (ВИДЕО)

Италианците оглавиха класирането в група D

С дузпа в последната минута на Серхио Агуеро Манчестър Сити стигна до победа с 2:1 над Борусия Мьонхенгладбах в двубой от група D на Шампионска лига.

Домакините има за какво да съжаляват, след като през първото полувреме пропуснаха дузпа.

През втората част поведоха първи, но успяха да задържат аванса си само 12 минути. С това поражение германският тим остава последен в подреждането без спечелена точка.

"Небесно-сините" можеха да поведат още в откриващите минути, когато Стърлинг намери Серхио Агуеро на отлична позиция, но вратарят Ян Зомер спаси подобаващо.

Гладбах стигнаха до дузпа в 25-ата минута, когато Рафаел бе повален от Мартин Демикелис.

Рафаел изпълни сам наказателния удар, но вратарят на английския национален отбор Джо Харт изби. Това бе втората му поредна спасена дузпа в Шампионска лига след тази срещу Барселона.

Харт се прояви още един път, след като отново Рафаел бе изведен сам срещу него в 34-ата минута. Пропуск за германците направи и Патри Херман.

Домакините заслужено поведоха в в 54-ата минута, когато Коларов сбърка и остави Корб да центрира. Той намери Стиндл на чудесна позиция и той не остави шансове на Харт. Така Сити само четири пъти не са допускали гол в последните си 30 мача в Лигата.

Десетина минути по-късно Сити изравни. След корнер Отаменди направи добавка, след като първоначално Корб бе изчистил топката от голлинията..

Манчестър Сити пое инициативата във втората половина от частта и бе по-добрия отбор като диктуваше събитията на терена. Те обаче не стигаха до чисти положения.

В заключителните секунди на мача обаче Серхио Агуеро бе фаулиран в наказателното поле от Джонсън и това значеше дузпа.

Аржентинецът реализира, за да оформи крайния резултат. Това бе заслужено попадение за него, след като и в хода на мача имаше добри изяви.

В другия мач от групата Ювентус победи Севиля с 2:0 и оглави класирането с пълен актив от точки.

Любопитното бе, че това бе сблъсък между отбора загубил финала в ШЛ през миналия сезон и шампионът в Лига Европа.

В самия край на първата част Мората засече с глава центриране и не остави шанс на Рико за 1:0.

Втората част бе по-равностойна. Все пак в 87-ата минута резервата Заза получи чудесен пас от Дибала и вкара за 2:0.