3. Сити стартира новия сезон така, както завърши миналия - с много драма (ВИДЕО)

Сити стартира новия сезон така, както завърши миналия - с много драма (ВИДЕО)

"Гражданите" надделяха трудно над Саутхемптън с 3:2

Английският шампион Манчестър Сити започна новия сезон по начина, по който завърши предишния – с много драма. В мач от първия кръг на Висшата лига „гражданите” надделяха с 3:2 над Саутхемптън, а мачът се разви подобно на последния двубой на Сити от миналия сезон – срещу Куинс Парк Рейнджърс.

В днешния двубой на „Етихад Стейдиъм” „гражданите” поведоха с 1:0, но през втората част инкасираха две попадения и се оказаха догонващи в резултата – 1:2. До края на срещата Сити обаче осъществи пълен обрат, вкарвайки два гола, и спечели с 3:2. Подобен бе и начинът, по който се разви срещата на Сити срещу Куинс Парк Рейнджърс в последния ден от миналия сезон – тогава обаче драмата бе по-голяма, тъй като играчите на Роберто Манчини отбелязаха втория и третия си гол в добавеното време, а днес Сити достигна до второто и третото си попадение по-рано в мача.

”Гражданите” бяха по-активният тим през първото полувреме и създадоха повече на брой възможности за отбелязване на гол пред противниковата врата. В 17-ата минута домакините имаха отличен шанс да открият резултата, след като получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, който бе отсъден за нарушение срещу Карлос Тевес в наказателното поле на Саутхемптън. Зад топката застана Давид Силва, който обаче стреля много слабо и вратарят на „светците” – Келвин Дейвис, отрази изстрела.

До почивката Манчестър Сити все пак успя да достигне до попадение. То падна в 40-ата минута, когато Карлос Тевес бе изведен на чиста позиция и прати кълбото покрай стража на гостите.

През втората част Саутхемптън се представи далеч по-добре. Гостуващият тим по.често поглеждаше към вратата на своя съперник, а в 59-ата минута Рики Ламбърт успя да прати кълбото в мрежата на Джо Харт и по този начин да възстанови равенството.

В 68-ата минута се стигна и до един от най-драматичните моменти в срещата, защото тогава „светците” успяха да поведат с 2:1. Автор на втория гол за гостите бе Стивън Дейвис, който с много прецизно изпълнение преодоля Джо Харт.

Радостта на Саутхемптън обаче не продължи много дълго, защото в 72-ата минута Един Джеко успя да възстанови равенството - 2:2. Минута по-късно влезлият като резерва Марио Балотели бе намерен от Самир Насри на няколко метра от голлинията, но прати кълбото вдясно от вратата.

”Гражданите” продължиха усилено да търсят трети гол и усилията им доведоха до резултат в 80-ата минута, когато Самир Насри със страхотно изпълнение реализира за 3:2. „Светците” се опитаха да отвърнат на удара и да достигнат до попадение, но домакините не допуснаха нов гол и по този начин мачът завърши при резултат 3:2 в полза на Манчестър Сити.

Така „гражданите” стартираха защитата на титлата си с победа, а Саутхемптън загуби първия си мач, откакто се завърна във Висшата лига, но остави отлични впечатления с играта си.